Yeni Dizi; “Medici: Masters of Florence”


Masters of Florence, 18 Ekim tarihinde ilk bölümü yayınlanmış, İtalyan kanalı olan RAİ 1 adlı kanal için yaptırılmış bir dizidir.

Ayrıca Medici ailesi içerisindeki barışı korumak da kolay bir iş değildir. Lorenzo ve Cosimo huy olarak nerdeyse zıttır ve Cosimo’nun, Contessina de Bardi ile olan evliliği politik bir dostluk kurulması içindir. Ama sonra bu heybetli birlikteliği Venice’ye olan sürgünü sırasında zorlukla yürütecektir. Ve burada Cosimo Maddalena ile düşüp kalkacaktır. Maddalena ise onun metresi ve gayrimeşru çocuğunun annesi olan güzel bir köledir.

Bu arada, Giovanni’nin ölümünün arkasındaki kişi gizemini korumaya devam eder ve ufukta yeni baş düşman, rakip bankacı Pazzi görünür. Başında beri sıkıntılar için verilen tavizlerin ve ailenin iyiliği için yapılan kötülüklerin suçluluk duygusu Cosimos’un ruhuna ağır gelmeye başlar. Bizlerin Rönesans diye bildiği, Florence vizyonunu korumak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermesi gerekmektedir.

Dizinin başrollerinde; Richard Madden,Stuart Martin bulunmaktadır.


Dizinin konusu; Giovanni de Medici, Papalık ile 20 yıl önce şart koşulan bağlantısı sayesinde, aile bankasını emsalsiz bir ekonomik güce dönüştürmüştür. Ama sonra, Giovanni gizemli bir şekilde öldürülür. Ve oğulları, Cosimo ve Lorenzo, bu güçten uzaklaşmaya zorlanır. En önde, soyluluk gruplaşmasının başı Rinaldo Albizzi vardır. Sadece, Medici tarafından desteklenen orta sınıfın yükselmesine değil aynı zamanda Cosimo’nun şehre olan vizyonuna da, Donatello ve Brunelleschi gibi büyük artistlerin sanat ve mimarilerine olan himayesine de karşıdır.

 Dizinin Fragmanı;

Yazıya Tepkin?

Laan! Laan!
1
Laan!
Saçmalık! Saçmalık!
0
Saçmalık!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Komikmiş Komikmiş
0
Komikmiş
Vaoov Vaoov
3
Vaoov
Güzel Yazı Güzel Yazı
0
Güzel Yazı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Yeni Dizi; “Medici: Masters of Florence”

Giriş Yap

Hala üye olmadın mı ?
Bize Katıl

Şifreni Sıfırla

Bize Katıl

Bize Katıl Dizi Geek'in Bir Parçası Ol

Captcha!
İçerik Türü
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Yazı
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Oylamalı Liste
Oylamalı Liste