Yeni Dizi; “Medici: Masters of Florence”

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Masters of Florence, 18 Ekim tarihinde ilk bölümü yayınlanmış, İtalyan kanalı olan RAİ 1 adlı kanal için yaptırılmış bir dizidir.

Ayrıca Medici ailesi içerisindeki barışı korumak da kolay bir iş değildir. Lorenzo ve Cosimo huy olarak nerdeyse zıttır ve Cosimo’nun, Contessina de Bardi ile olan evliliği politik bir dostluk kurulması içindir. Ama sonra bu heybetli birlikteliği Venice’ye olan sürgünü sırasında zorlukla yürütecektir. Ve burada Cosimo Maddalena ile düşüp kalkacaktır. Maddalena ise onun metresi ve gayrimeşru çocuğunun annesi olan güzel bir köledir.

Bu arada, Giovanni’nin ölümünün arkasındaki kişi gizemini korumaya devam eder ve ufukta yeni baş düşman, rakip bankacı Pazzi görünür. Başında beri sıkıntılar için verilen tavizlerin ve ailenin iyiliği için yapılan kötülüklerin suçluluk duygusu Cosimos’un ruhuna ağır gelmeye başlar. Bizlerin Rönesans diye bildiği, Florence vizyonunu korumak için ne kadar ileri gidebileceğine karar vermesi gerekmektedir.

Dizinin başrollerinde; Richard Madden,Stuart Martin bulunmaktadır.


Dizinin konusu; Giovanni de Medici, Papalık ile 20 yıl önce şart koşulan bağlantısı sayesinde, aile bankasını emsalsiz bir ekonomik güce dönüştürmüştür. Ama sonra, Giovanni gizemli bir şekilde öldürülür. Ve oğulları, Cosimo ve Lorenzo, bu güçten uzaklaşmaya zorlanır. En önde, soyluluk gruplaşmasının başı Rinaldo Albizzi vardır. Sadece, Medici tarafından desteklenen orta sınıfın yükselmesine değil aynı zamanda Cosimo’nun şehre olan vizyonuna da, Donatello ve Brunelleschi gibi büyük artistlerin sanat ve mimarilerine olan himayesine de karşıdır.

 Dizinin Fragmanı;

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir