Yatay Yaşam Hattı

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Yaşam alanı olarak seçilen dairelerde ve çalışılan işyeri, ofis vb ortamlarda insanların güvenliği her şeyden önce gelmelidir. Zira gözden kaçırılacak en ufak bir detay geri dönülemez sonuçlar doğurabilmektedir. Örneğin trafikte aracıyla yola çıkan kişi kurallara uymadığı, hız sınırını aştığı takdirde kaza yapma riskinin olacağını, ciddi hasarlar alınabileceğini unutmamalıdır. Evlerde de çeşitli kazalar meydana gelmektedir ki düşme, kimyasalların yanlışlıkla yenip içilmesi durumunda ortaya çıkan zehirlenme vb durumlarla karşılaşılabilmektedir. Dolayısıyla iş yaparken veya herhangi bir hobi ile ilgilenirken göz önünde bulundurulacak ilk maddenin güvenlik olması gerekmektedir.

Şehir merkezlerinde ve diğer yerleşim birimlerinde yüksekte çalışması gereken personel için uygun olan, onların güvenliğini sağlayan Yaşam Hattı sistemi Varf Safety markası tarafından hazırlanmaktadır ve Yatay Yaşam Hattı, Dikey Yaşam Hattı olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kullanım amacı üzerinde bulunan enerji emiciler sayesinde düşme esnasında kişi üzerinde oluşabilecek ani darbe etkisini azaltmak, yaralanmayı önlemektir.

Varf Safety markasının sunduğu sistemin içersinde mevcut olan Kalıcı Yatay Yaşam Hattı korkuluk bulunmayan yapılarda çalışmasını sürdüren personelin güvenliği için kullanılabilmektedir. En önemli bileşen olarak gösterilen Emniyet Braketi sistemin hem başında hem de sonunda yer almaktadır. Çelik halatı deformasyona uğratmayan bir tasarım ile üretilen emniyet braketine ek olarak güvenirliği artıran ikinci bir emniyet braketi bulunmaktadır. Yaşam hattının parçaları arasında uç brakete de yer verilmektedir ve sistemin başında, sonunda ana taşıyıcı olarak kullanılmaktadır. Bileşenin bir diğer özelliği aynı anda üç kişinin kullanımına olanak sağlamasıdır. Personelin düşmesine engel olup can güvenliğini sağlayacak olan yatay yaşam hattının diğer bölümleri ise ara braket, enerji emici, güvenlik bandı,  halat kavrayıcı ve bağlantı ankrajı şeklinde sıralanmaktadır. Detaylı bilgiler markanın internet sitesinden edinilebilmektedir.

 

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir