Artık Netflix’i neredeyse bilmeyen yok, ama çoğu dizisini bilmeyen çok. Bu yazımızda kral mı kral, iyi mi iyi dizilerin kısa açıklamaları, imdb puanları ve görsellerini sizin için paylaştık. Umarım listeyi beğenirsiniz. Ayrıca DiziGeek tarafından yapılan bu sıralama tamamen IMDB puanlarına göre yapılmıştır.

En İyi Netflix Dizileri Top 10 Listesi

10.La Casa De Papel | IMDB: 8,7 | Yapım Yılı:2017

La Casa De Papel Netflix

Sosyal medyayı La Casa De Papel, Profesör diye kavuran En kral Netflix yapımlarından biri. Listenin sonunda olması sizi aldatmasın, zekâ ve gerilim yüklü bir banka soygunu dizisini izleyeceksiniz ve zamanın nasıl geçtiğini bile anlayamayacaksınız. Dizinin konusu kendisine Profesör diye birisi, çok zekice bir plan yapar ve İspanya Merkez Bankasını soymak için suç dünyasının en becerikli insanlarını bir araya getirecektir. Ancak planın içinde soygunu yaparken halkın desteğini almak istemesi vardır. Çok ilginç ve farklı bir konuyu işleyen bu harika diziyi mutlaka izlemenizi tavsiye ederiz.

9.Marvel’s Daredevil | IMDB: 8,7 | Yapım Yılı:2015

Marvel's Daredevil Netflix

Listenin sonunda olmayı hak etmese de, Marvel’s Daredevil süper kahraman konulu en iyi Netflix yapımlarından biri, kendisinden sonra çıkan Iron Fist’in bile fişi çekilmişken, Daredevil’in hala devam etmesi onun ne kadar kaliteli bir yapım olduğunu gösteriyor. Dizinin konusu isminden de anlaşılacağı gibi Daredevil’in hikayesini anlatıyor. Çocukken kaza geçiren Murdor daha sonraları sıra dışı bir yeteneğe sahip olduğunu fark eder, her ne kadar görmese de bilmediği bir hisle etrafını hissedebilmeyi ve bir şekilde hisleri ile görebildiğini fark eder. Daha sonraları gündüzleri avukat, geceleri ise kahraman olmaya karar veren kahramanımızın konusunu anlatmaktadır.

8.Peaky Blinders | IMDB: 8,9 | Yapım Yılı:2013

Peaky Blinders Netflix

Birinci Dünya Savaşı sonrası İngiltere’deki bir suç çetesini ve onu araştırmakla görevli polisi konu alan Peaky Blinders, en iyi dram dizilerinden biridir. Bir solukta bitirmek isteyeceğiniz değerli yapımlardan biri.

7.Making a Murderer | IMDB: 8,8 | Yapım Yılı:2015

making a murderer netflix

Dizide suçsuz yere hapis yatan bir adamın hakkını ararken başına gelen garip olayları konu alıyor. Çekimleri 10 yıl alan dizinin konusunda Steven Avery’nin hayatından kesitler yer alıyor. IMDB 8,8 puanı ile izlenmeyi gerçekten hak ediyor.

6.The Crown | IMDB: 8,8 | Yapım Yılı:2016

The Crown Netflix

Tarih ve dönem dizilerini sevenler için harika bir tercih The Crown. Bu dizide şaşalı kraliyet hayatını ve soyluların hayat biçimi o kadar iyi işlenmiş ki, izlerken “Keşke.” demeden yapamıyorsunuz. Dizinin konusu İngiltere 2. Kraliçesi Elizabeth’in genç ve güzel olduğu dönemi anlatıyor. Tarih severlere şiddetle tavsiye ederiz.

5.Narcos | IMDB: 8,9 | Yapım Yılı:2015

Netflix Narcos İzle

Para, Uyuşturucu ve Suç dünyasını en iyi anlatan yapımlardan biri Narcos. İlk sezonunda Pablo Escobar’ın hayatını konu alan dizi, diğer sezonlarında farklı farklı uyuşturucu kartellerini hayatını işleyerek Dünya üzerinde dönen kirli oyunları çok çok iyi anlatıyor. Kesinlikle izlenmesi gereken dizilerden biri.

4.MindHunter | IMDB: 8,9 | Yapım Yılı:2017

Netflix dizisi Mindhunter

FBI’da çalışan iki tecrübeli ajanımız Bill Tench ve Holden Ford, karakolları gezerek polis deneyimlerini paylaşırlar. Bir süre sonra Holden Ford tarafından ortaya bir fikir atılır. Söz konusu fikir cinayeti işleyen zanlıların aslında gerçekte katil olmak istemediklerini, onları bu duruma iten etkenler olduğunu iddia eder. Holden Ford ortağı olan Bill Tench’i de ikna ederek, katillerle röportaj yapmaya başlarlar ve onları katil olmaya iten etkenleri öğrenmeye çalışacaklardır. Mindhunter gerilim ve suç barındıran harika bir Netflix dizisidir.

3. Black Mirror | IMDB: 8,9 | Yapım Yılı:2011

Black Mirror

Bilim kurgu, dram, komedi ve gerilimin her bölümünde ayrı ayrı farklı senaryolar ile işlendiği, teknolojinin her zaman insanlar için iyi olmadığını ve yer yer insanların gelişen teknoloji ile ne kadar trajik sonuçlar yaşayabileceğini ele alan harika bir dizi. Dizinin her bir bölümünde farklı farklı kişilerin, ayrı ayrı senaryolar ile yeni hikayeleri işleniyor.  Söz konusu hikayeler işlenirken, teknolojinin insanın başına açabilecek felaketleri önceden tahmin ederek sizi teknoloji hakkında sorgulamaya iten harika bir Netflix klasiği.

2.Stranger Things | IMDB: 9,0 | Yapım Yılı:2016

Stranger Things 3. Sezon

Bilim kurgu, fantastik ve gerilim hepsi bu dizideki küçük afacanların başına geliyor. Dizinin konusuna gelirsek eğer; bir gün bu afacanların yaşadığı kasabada, bir çocuk kaybolur ve bütün kasabalılar onu bulmak için seferber olur. Söz konusu çocukların kaybolmasının temelinde ise boyutlar arası sıra dışı deneyler yapan bir araştırma merkezi vardır. Ancak bu araştırma merkezinden kendisine “Eleven” diyen bir kız kaçar ve olaylar akıl almaz bir hal alır.

(Editör notu: Stranger Things gerçekten keyifli bir dizi, 3. Sezonunu sabırsızlıkla bekliyorum 🙂 )

1. House Of Cards | IMDB: 9,0 | Yapım Yılı: 2013

House of Cards Netflix dizisi

Türkiye’de olmak üzere birçok Netflix dizisi severin beğendiği House Of Card listenin bir numarası olmaya hak eden gerçekten çok iyi ve kaliteli bir yapım. Dizinin konusu Amerikan siyasetinin arka yüzünü ve güç sahibi olmak isteyen insanların birbirlerine karşı entrikalarını yürütmekte ve kirli oyunlar oynamaktadır. Dizinin başrollerinden Frank Underwood’a Dışişleri Bakanı olma sözü verilir, ancak söz yerine getirilmez. Ancak Frank Amerikan siyasetine etki edecek birçok kritik bilgiye sahiptir ve bilgi onun en büyük silahıdır. Ancak Frank Underwood, Amerikan siyasetinin en başındaki adam olabilmek için bu silahı nasıl kullanacaktır?

İsterseniz sizde IMDB puanına takılı kalmayarak en sevdiğiniz Netflix dizilerini aşağıda paylaşın, çoğunluğa göre sıralama yapıp, sizin için DiziGeek.com’da paylaşalım.