The Walking Dead 7.Sezon 4.Bölüm İncelemesi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

The Walking Dead’in yeni bir incelemesiyle herkese merhaba . Dizinin çok güzel gittiğini belirterek başlayayım . İnternette denk geldiğim yorumların çoğunda aksiyon yok böyle zombi dizisi mi olur deniyor . İnsanlar bu dizinin aksiyon değilde psikolojik bir dizi olduğunu anlamıyor maalesef . Neyse umarım bir gün anlarlar diyip SPOILER alarmını vererek yazıma geçiyorum .

w2

Kingdom ve Saviors’u tanıdıktan sonra nihayet beklenilen bölüm geldi . Negan , Rick’i ziyarete geldi . Rick’i en son nasıl bıraktıysak öyle geri aldık . Parçalanmış bir Rick vardı . Olmuş olan ve olacak olanların farkında olan bir Rick vardı . Aslında diğerlerini biraz garipsemedim değil . Rosita , Michonne ikilisi olanları gördüğü halde hala olayı kavrayamamışlar . Carl’da vardı tabi . Carl’ın ergenliğine verebiliriz bu durumu . Negan’ın Lucille’i , Rick’e taşıtması gerçekten çok hoştu . Rick’in arada bir kavraması beni heyecanlandırmadı değil . Ama vurmayacağını bildiğimden ufak heyecanlanmalar oluyordu genelde . Tüm silahlar toplandı . Kayıp olan iki silah az daha Olivia denen kızın ölümüne sebep oluyordu . Aslında Lucille’i iş başında tekrardan görmek fena olmazdı sanki . Bu durumdan Rick kurtulacak bundan eminiz . Ama Rick’i gaza getirecek bir olay lazım . Glenn ve Abraham’ın ölümü , Carl’ın kolunun kesilecek olma ihtimali ve Negan’ın fazla adamı olması Rick’i kırmıştı . Onu toparlayacak şey ise Hilltop , Kingdom , Alexandria işbirliği ve bir ölüm . Rick’in , Negan’ı indirmek için ihtiyacı olan en önemli şey, önemli birinin daha ölümü . Önemli dediğim Rosita , Michonne gibi bir şey değil . Judith gibi bir şey . Bu bölümde onun üzerinde durması o çocuk için son sezon olduğunu gösterir gibiydi . Zaten çizgi romanlarda annesi ile ölmesi lazımdı . Orada olmadı burada olmalı . Ortaya bir teori atayım . Sasha’nın elinde ölecek Judith . İkisi ölecek beraber yani.

w3

Ana temadan uzaklaşırsak Spencer denen ite değinmek istiyorum . Rick’den ağzının payını yedi zaten . Bu sezon bu adamın pek tekin olacağını sanmıyorum . Hatta Negan’ın tarafına bile geçebilir . Michonne’un sniper pratikleri yapması şaşırttı . Bunca zaman boyunca öğrenmesi gerekiyordu . Biraz geç oldu . Rosita’nın boş tabanca bulması ve Eugene’e mermi yaptıracak olması heyecan yaratıyor . Rosita’da iş var . Dwight yine ibneydi . Geçen bölüm sevecek gibi oldum da yok ya . Bu iflah olmaz . Peder’in , Maggie’yi öldü göstermesi zekiceydi . Maggie ve Sasha, Hilltop’a gitmiş anlaşılan . Zaten Maggie gitmese Negan’ın haremine katılacaktı . Adam kadını almaya gelmiş.

w1

Bu bölüm hakkında başka diyecek bir şey bulamıyorum . Shane’in anılması hoştu . O olsa çoğu şey farklı olurdu ama maalesef yok . He birde unutmadan şu balon olayını başta anlamamıştım . Sonradan biryerde denk geldim . Glenn’in geçen sezon yaşadığını belirtmek için Maggie’ye gösterdiği balonlarmış . Güzel bir göndermeydi . Diyeceklerim bu kadar haftaya görüşmek üzere.

 

Kaynak: The Walking Dead 7.Sezon 4.Bölüm İncelemesi

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir