Sponsor Reklam

The Walking Dead 7. Sezon 3. Bölüm İnceleme

Please log in or Kaldol to like posts.
Yazı

THE CELL

Geçen hafta KINGDOM’a konuk olduğumuz The Walking Dead’de bu haftaki durağımız THE SAVIORS oldu . Yayınlanan promodan belliydi zaten bölümün Dwight , Daryl , Saviors arasında geçeceği . Ufak bir SPOILER alarmı vererek yazıma başlıyorum.
tww3

Bir yumruk . Sadece bir yumruk Glenn’in ölümüne sebep oldu. Negan’ın yaptığı uyarıyı dikkate almayan , sabrına mukayyet olamayan Daryl’ın attığı yumruk içimizi parçalayacak bir sonuç doğurdu. Sonrada kendisi esir alındı . Bu hafta ise ekmek arası köpek maması yiyen bir Daryl vardı. Hücrede çürütülüyordu adeta.  Adamı kendi yanlarına çekmek için ellerinden geleni yaptılar . Nafile. Kaçmaya niyetlendi az daha Lucille kafasına inecekti . Ağladı , sinirlendi , köpek maması yedi ama gururundan taviz vermedi Daryl. Ben Negan’ım demedi. En sonda ise Dwight ile empati kurmayı başardı.

tww2

Bir diğer başrol ise Dwight’tı . Belli ki onu sevdirmeye çalışıyorlar . Crossbow elinden düşmüyor . Zaten çizgi romanlarda onun silahıydı ama Daryl ile o silahı özdeşleştirdiler dizide . Geçen 7 sezondan sonra Dwight ve Crossbow yanyana gelemez . Onun neden Negan’ın ekibinde olduğunu bize gösterdiler . Mecburiyet . Dışarıda yaşanmayacağını anlamış . Yüzüne ütü yemiş . Hayatın zorluklarını çeke çeke Negan’ın sağ kollarından biri olmuş . İnsani yönü olan bir karakter var karşımızda . İleride takımlar arası geçişe en müsait karakter gibi duruyor . Onu Rick’in yanında , Negan’ın karşısında görürsek şaşırmayız herhalde.

tww1

Son olarak Negan’a değinmek istiyorum .Böyle bir karizma yok . Saviors’daki herkesin duyduğu saygı veya korku herneyse ortada . Adam geçince eğilmeler , biz Negan’ız demeler . Cidden mükemmel bu Negan . Sıradaki bölümde Rick ve Negan yüzleşecek gibi duruyor . İki haftadır tanıtım bölümlerini gördük . Artık birinci bölümün gerçek devamını görelim. Haftaya görüşmek üzere.

 

Kaynak: The Walking Dead 7. Sezon 3. Bölüm İnceleme

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir