The Walking Dead 7. Sezon 2. Bölüm İnceleme

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

THE WELL

Açıkçası geçen haftanın verdiği şoku hala atlatamadım . Abraham’ın dik duruşu , Glenn’in pörtlemiş gözü hala aklımda . Rick’in çaresizliğini hissettiğimiz bir bölümdü geçen haftaki . Bu hafta bizi geren bir bölüm beklemiyordum . Zaten bu The Walking Dead kuralları dışında . Büyük bir olay yaşandıktan sonraki bölüm stres atma bölümü oluyor genelde . İşte bu yüzden konumuz Carol üzerinden döndü . KINGDOM’a konuk olduk ve onları tanıdık . Geri kalanları SPOILER alarmı verdikten sonra anlatayım en iyisi .

the-walking-dead-carol-768x384

Geçen sezon 15 veya 16. Bölümde Carol’ın şovunu izlemiştik . Saviors’dan olan adamları bir güzel temizlemişti . Tabi bunu yaparken yaralanmıştı da . Onu aramaya gelen Rick ve Morgan’dan , Rick geri dönmüştü . Bence Rick bu dönüşe pişmandır . Neyse konumuz bu değil . Morgan’da Carol’ı aramaya koyulmuştu . Sonrasında Kingdom askerleri ile karşılaştı bu ikili . Carol yaralıydı ve Kingdom’a gitmek zorunda kaldılar . Açılış sahnesinde zombilerle kapışmalarını izledik falan derken krallığa giriş yaptılar . Öncelikle oranın ortamını oldukça beğendim . Kendi meyve , sebzelerini yetiştiriyorlar . Sanatsal etkinlikler var . Dezavantajları ise savaşacak adamın olmayışı . Yani az oluşu . Buda zaten ilerleyen dakikalarda öğrendiğimiz gibi Saviors’a açık kapı bırakmak oluyor . Kingdom , Saviors karşısında pek güçlü durmuyor . İlerleyen bölümlerde Alexandria – Kingdom işbirliği ne kadar işe yarar göreceğiz .

the-walking-dead-2

Bölümün Kingdom üzerinden olacağını biliyordum . En çok beklediğim şey ise Shiva’ydı . Hayran kaldım . Kingdom’da insanlarla beraber kaplan yaşıyor . Kralın başucunda kaplan var ve çok güzel yapmışlar o kaplanı . Efektlerde sıkıntı olur diye düşünmüştüm ama olmadı . Adamlar o kaplanı krallığa yedirmeyi başarmışlar . Kaplandan bahsettik , birazda onun sahibinden bahsedelim . Kendisini “KRAL” ilan eden , hayvanat bahçesi görevlisi . O kaplan olmasa onu kral yapmazlardı zaten . Mesleğinin ekmeğini yiyor adam bildiğin . Şimdilik Ezekiel ve Shiva güzel duruyor . İleriki bölümlerde daha da seveceğiz gibi . Saviors’un gücünü bilmesi ve halkından gizli onlara haraçlarını vermesi ileride nasıl sıkıntılar doğurur bilemiyorum . Bunu da ileride öğreniriz.

the-walking-dead-3

Biraz geç oldu ama geçelim artık Carol ve Morgan’a . Morgan geçen yıl herkesi sinir eden birisiydi . Hümanizm adamın iliklerine kadar işlemişti . Bu sezon nasıl bir yolda ilerleyecek henüz bilmiyoruz . Geçen yılki gibi devam ederse Negan’ın Lucille’i onun kafasına geçirmesi için dua edeceğim . Bu bölümde de tek başına gidemezsin Carol diye tutturdu zaten . Sonunda nihayet kadını rahat bıraktı . Birde Benjamin’e eğitim verdi . Buradan gidebilir işte . Eğitim ver çevrendekilere . Sopayı çok iyi kullanıyorsun zaten . Uğraşma hümanizmle . Carol ise yine numara yapmaya çalıştı . Çoğu kişi yedide zaten . Ezekiel hariç . Carol’ın Kingdom’a sirk demesi güldürdü beni açıkçası . Cidden öyle bir ortamda yok değil . Kaplan var . Sahibi garip saçlı garip bir adam . Askerler orta çağ kıyafetleri giymiş kılıçla savaşıyor . Carol’ın böyle bir benzetme yapmasına şaşırmamak gerek . En sonunda insanları , onu rahat bırakmaları için ikna etmesi güzeldi . Son sahnede ise korktuğum birşeyin olacağının sinyalini verdiler . Umarım bu sezon Carol – Ezekiel aşkı izlemeyiz . Bu sezon umarım Carol kafaya Lucille’i yer . O sopa bu sezon ya Carol’a yada Daryl’a inmeli .

Bölüm aslında bu kadar yazı yazacak bir bölüm değildi ama ben bölüme fazla detaylı girdim . Güzel bir tanıtım bölümüydü . Kingdom güzel bir krallık . Ezekiel ve Shiva’da güzel . Haftaya , fragmana bakılırsa bol bol Daryl ve Negan’ın adamlarını izleyeceğiz.

Kaynak: The Walking Dead 7. Sezon 2. Bölüm İnceleme

Yeni bölümü izleyemeyen arkadaşlarımız için diziyi nasıl izleyebileceğinizi bu konuda anlatmıştık, konuyu inceleyerek diziyi izleyebilirsiniz.

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir