“The Punisher” Dizi İncelemesi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Son zamanlarda izlediğim, hatta bugüne kadar izlediğim en iyi aksiyon dizisi diyebilirim. Bugüne kadar hiçbir film veya dizide Punisher’da tattığım aksiyonu bana tattıramadı. Belki Punisher’ı yani Frank Castle’ı daha önce Daredevil’dan tanıdığım ve Jon Bernthal’ı harika bir oyuncu olarak bulduğumdan beni bu kadar etkilemiş olabilir ancak bu kimse için dizinin mükemmel bir dizi olduğunu değiştirmez. İlk bölümü açar açmaz çok güzel bir sahne ile başlıyor, o an dizinin ne kadar mükemmel olacağını hissediyosun. İnanın 13 bölümün nasıl geçtiği hakkında hiçbir fikrim yok, hani bazen şey olur ya; mouse’u oynatıp dakikaya bakarsın ve; “Allah’ım lütfen bitmesin” dersin. 13 bölüm boyunca neredeyse her 5-10 dakikada bir istemsizce bunu yaptım.

Dizinin her saniyesi aksiyon dolu diyemem çoğu zaman durgun geçtiği oluyor ama emin olun herşey tam tadında. Aksiyon sahneleri bugün milyon dolarlar ile çekilen filmden çok daha kaliteli. Animasyon olarak değil tabi, kurgu ve kalite olarak. Bugüne kadar ki marvel dizilerini çok kaliteli bulurdum Daredevil, İron Fist vs ancak bu diziden sonra kalite anlayışım değişti, şuan o diziler vız geliyor diyebilirim. Diziyi her izlediğimde sokağa çıkıp çılgınlarca kavga edesim geldi ve sezon finalini izlediğim gece rüyamda deli gibi bıçak kullanıyodum ve adını burda söylemek istemediğim 1-2 kişiyi bıçakladım 🙂 Bunu şimdi neden anlattım bilmiyorum, sadece dizinin beni nasıl etkilediğini anlatmak istedim. Dizi hakkında sabaha kadar konuşabilirim emin olun ama sıkılmanızı istemiyorum, yazı hemen bitsinde gidip izlemeye başlayın.
Dizide şiddet sahneleri çok fazla ve kesip biçmeler açık şekilde yapılıyor o yüzden bu tarz şeylerden etkilenen arkadaşlara ve yaşı küçük kardeşlerimize etkisi altında kalmaması için izlemelerini tavsiye etmiyorum. (Çokta umurlarındaydı sanki tavsiye etmemem.)
Dizi hakkında çok fazla konuşurum ancak bence sizler için bu kadar içimi dökmem yeterli, şimdi dizi hakkında detaylara geçelim..

Dizi Konusu: Frank Castle’in ailesi New York’ta vahşi bir cinayetin kurbanı olmuşlardır. Ailesini öldürenlerden intikamını aldıktan sonra Frank Castle, Punisher adıyla anılmaya başlanmıştır. Ama bu intikam buz dağının sadece görünen kısmıdır. Bu olayların arkasında daha büyük bir komplo vardır. New York’un yeraltı dünyasındaki kötülükleri yok etmek isteyen ve bu yoldaki başka insanların başına gelen adaletsizliklerin intikamını almak isteyen bir Frank Castle vardır. Punisher, Netflix ekranlarında anlatılan hikayesinde hem av hem de avcıdır.

Oyuncu Kadrosu: Ben Barnes, Jon Bernthal, Jason R. Moore, Ebon Moss-Bachrach, Michael Nathanson, Jaime Ray Newman, Amber Rose Revah, Paul Schulze, Daniel Webber, Deborah Ann Woll, Kobi Frumer, Ripley Sobo, Kelli Barrett

 

 

İfadeler

2

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

“The Punisher” Dizi İncelemesi” Yazısına Gelen Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir