The Flash 4.Sezon 9.Bölüm İncelemesi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Bölüm yılbaşı göndermesi ile başlıyor ki bu gayet doğal çünkü seri araya giriyor ve bundan sonraki ilk bölüm 16 Ocak’ta yayınlanacak.
Dizinin bu kısmından başlamak istiyorum Caitlin v KillerFrost ;

Flash’ın son bölümlerinde Caitlin’i fazla göremez olduk.Karşımıza sürekli Frost çıkıyordu , Şuna anlam veremedim Frost ne ara bu kadar ünlü oldu da kahvesi çıktı şehir ne ara onu bu kadar tanıdı anlam veremedim.Ancak dizinin başında Flash ekibinin Frost’a Alıştığını gördük güzel şakalar yapmışlardı ancak Caitlin’in kalbini kıran Ralph kötü esprileri ile tekrar göze battı.

Barry eve gelen hediyeleri açarken birde kutunun üstünde isim olmayan bir bıçak almıştı ama o bıçağı fazla takmaması kötü oldu bence devamını sonda anlatıcam.

Neyse hediyelerden sonra Wells ve Caitlin, Forst Kahvelerini İçerken Amunet geliyor bence biraz saçma giriş yaptı oraya daha havalı olabilirdi sonuçta meta insansınız.

Amunet, Caitlin’i kahve içerken kaçırır , Devoe ise Barry ve Iris’ı alışverişten sonra ara sokakta yakalar ve kaçırır . Bu iki kaçırma olayı Devoe tarafından planlıdır.

Aslında Caitlin’i dizide görmek tekrardan güzel Frost ne kadar aksiyon verse de Caitlin candır.

Gelelim Amunet Caitlin’i neden kaçırdı; Dominic adında bir meta insan var zihin okuya biliyordu, Amunet , Dominic’i kaçırırken yaralamış ve Caitlinden iyileştirmesini istemiştir.

Ancak güzel akıl oyunu yapan Cait v Dom Amunet’in elinden Cisco’nun yardımıyla kaçmışlardır. Ancak Barry ise tek başına kalmıştır , Cisco Barry’i Vibelıyamıyor özel bir görünmez hücrenin içinde tutuluyordu. Barry tüm güçlerini kullansa da çıkamıyordu işte bu bana biraz saçma geldi yani dünyanın en hızlı insanısın yeri kazarak çıkabilirsin vs. diğer yolları deniye bilirlerdi en azından sadece görünmez duvara vurarak kendini yoruyordu.

Ancak Devoe’nun eşi söylediklerini bilmeden Flash’a güzel bir çıkış yolu söylemiş olabilir. “Devoe’nun Vucüdü insan olabilir ama beyni seninkinden daha zeki.” Bu söledikleri Barry’e yardımcı oldu bence iyide oyuna getirdi aslında Devoe’yu o kadar hızlı hareket etti ki gözünün algılamayacağı kadar hızlıydı ve Barry hücreden çıktı.

Ekip kurtuldu Dominic’i bırakmışlardı ancak Devoe , Dominic’i yakalayıp bedenini değiştirdi. Aslında böyle bir meta varken neden Flash’la Uğraştıki hayla anlamış değilim orasını belki Barry’nin Beyni daha hızlı diyemi acaba ?

Dizide en çok güldüğüm yer ise Kutlamalar için Joe’nun evinde toplandılar. Cisco bir kutu buldu ayrılık kutusu falan dedi 🙂 ancak Wells, Cisco’yu uyarmasına rağmen onu dinlemez ve kutuyu açar.

Kutudan bilin bakalım kim çıkıyor ve nasıl şekilde gypsy Cisco’yu Tahrik etmek için gönderdiği bu kutuda olanlar oluyor burada ben çok güldüm herkesin ortasında açıyor ve dinliyor biraz panik olup kapatmak istiyor ancak tuşu bulamıyor şu Wells olmasa  varya dizi boka döner ya Adam rolden role giriyor Ters Flash , Dünya 2’deki Wells , H.R çok efsane roldü ancak şu gıcık aldığım Iris yüzünden öldü.

Geldik biraz enteresan olan dizinin sonuna Barry’nin evinde olan güvenlik alarmı çalar ve eve koşar ancak bişey olmadığını fark eder ve telefonu çalar Devoe, Barry’e tuzak kurmuştur .

hani size ilk başta bahsettiğim bıçak vardıya, Devoe onu Barry eline aldığı için parmak izleri kaldı ve o bıçakla Devoe eski cesedini bıçakladı tüm suç Barry’nin üstüne kaldı. Barry cesedi bulunca o anda polis evi basıyor ve boom işte geldik saçma yere adamın o kadar hızlı koşma yeteneği varki 1 göz kırpma saniyesinde neler yapar neler ancak Barry kapı kırılıncaya kadar etrafa bakarak hiç birşey yapmaz ve Iris’la olan fotosuna bakarak “Kaçma”der ve yakalanır.

Yani o kadar zaman içinde her şeyi silip süpürürsün delil ceset falan hikaye olur ama neden yapmadı onuda artık ilerki bölümlerde görücez.

4.Sezon 10.Bölüm Fragman’ını İzlemek İçin Tıklayınız.

 

İfadeler

1
1
Yazıyı Beğenenler

The Flash 4.Sezon 9.Bölüm İncelemesi” Yazısına Gelen Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir