Sponsor Reklam

Supernatural Neden Bitmeli?

Please log in or Kaldol to like posts.
Yazı

 

Her sezon sonu bir kardeşin diğerine yalan söylemesi ve bununla birlikte gelen avcılığı bırakıyorum muhabbeti ile sonraki yılın konusu hemen, hemen belli olurdu. İlk üç sezon boyunca bu tarz olayların yaşanıyor olması gayet normal bir durumdu. Hayat tarzlarını değiştirmek zorunda kalan kardeşler, birbirlerini henüz daha yeni tanımaya başlıyordu ama aradan altı yıl geçtikten sonra bile bu durum söz konusu olmaya devam ediyorsa, buna bir dur demek lazım.

tumblr_inline_n6u4e1fmui1qcpv1x

  Crowley’nin diziye gelişi ve karakteri üzerinde sergilediği oyunculuk diğer sezonlara hoş geldin mesajı olarak geri dönmüştü kendisine. Devam eden sezonlar da karakterin iyi yönünü ortaya çıkarmak istemeleri, şahsına duyulan saygıyı tamamen ortadan kaldırmıştı. Hayır, bu durumu dizinin gözünden bakarak söylemiyorum. İzleyiciler için de geçerli bu, eskiden kendisinin adım attığı yerlerde dehşet havası süzülürken, şimdi acaba kime yardım etmek için geldi diye düşünmeden edemiyor insan. Arkadaş, bu adam Cehennemin Kralı olacaktı ne oldu? Hayranlar tarafından sevilen karakterleri bu hale getirmeleri çoğu zaman ellerinde patlıyor, orası kesin.

Konuya Melekleri eklediklerinde dizinin hayran kitlesi bir anda ikiye katlanmıştı ve bu tarz bir olayı Supernatural ile bağdaştırmak gayet olağan bir durumdu. Son iki sezona kadar da Melek üzerinde işledikleri bu tema olabilecek en iyi noktaya gelmişti bile. Ta ki olaya bir çok Melek eklenene kadar. Floresan patlaması yaşayan ofis odalarına göz atmış olmamız onların suçu olamaz. Çünkü asıl problem bu tarz bir şeyi göstermek istemiş olmaları. Aynı durum Crowley için de geçerli. Tamam  Cehennemi bir tür zindanla aynı kefeye koyabilirsin fakat emri altındaki elemanların bel altı muhabbetlerini dinlemek, normal zamanda avlanan şeytanlar ile tamamen farklı bir havaya sahip olmaları, dizide büyük bir ironiyi ortaya koymuştu bile. Konu bakımından işlenecek her türlü şeyi tekrar,tekrar yapmak zorunda kalmış olmaları kendilerine, Tanrı kalıbını bir an önce ortaya sürme gereksinimi getirmiş olmalı ki, Elçilerden birini tanrı olarak servis ettiler. Bunu kötü bir şey olarak görmüyorum. Dediğim gibi zaten işlenecek her şeyi çoktan işlediler. Ellerinde hiçbir konu kalmadı ve sonunda, her şeyin kadir olduğu kişiyle sonuçları bağladılar. Peki ya sonra? Artık hikayende tanrıyı bile göstermişsin verdiğin bir sezonluk karar seni zirvelere yükseltmekten öte fazlasıyla alay konusu edecektir. Yeni ve yaratıcı bir fikir ile hareket etmedikleri sürece, ki zaten etmiyorlar. Bu dizinin eski havasına gelme şansı neredeyse hiç yok.

 

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Supernatural Neden Bitmeli?” Yazısına Gelen Yorumlar

  1. Adamlar Tanriyi hatta kiz kardesini bile isleyerek bitirdiler konu olarak daha nasil bir dogaustu olay yaratabilirler ki bencede bu artik son sezon olmadi. Dean ve 1967 Chevrolet Impala arabasini unutmayacagiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir