Shameless 8. Sezon 7. Bölüm İncelemesi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Shameless 8. sezon 7. bölümü geride bıraktık. Bölümün sezonun en iyi bölümlerinden biri olduğunu düşünüyorum; neden diye sorarsanız Gallagher ailesinin bu bölümde her ne kadar toparlanmaya yaklaşmış olsada içlerinde hala eski sezonlarda özlediğimiz Gallagher ruhunu barındırdıklarını gördük.

Incelemeye Carl’dan başlamak istiyorum. Sanırım bölümün en şanslı oyuncusuydu, çekimler sırasında bayağı mutlu olduğunu düşünüyorum, eski sezonlardaki kız arkadaşını düşünürsek seviyede atladığını söylemek pek yanlış olmaz sanırım 🙂 Genede Carl’ın o sondaki sahnede durumu reddedeceğini düşünmüştüm; beni burda gerçekten şaşırttı(eee erkek milleti işte konu bazı şeyler olunca her şeyi geride bırakıyor…).

Kev’in dizideki en saf karakter olduğunu her bölüm itina ile yüzümüze yüzümüze vuruyorlar ya kardeşim senin V gibi eşin var; mum istiyorsa o mum damlayacak, masa tenisi raketi istiyorsa dibine dibine, kaba dille söylemek gerekirse; istiyorsa kırbaçlayacaksın ne demek canın acır korkuyorum; YAPMA KEV kendinide üzüyorsun bizi de. Gerçi son sahnelerinde olayı biraz olsun toparladığını gösterdiler ancak V’nin Svetlana ile arasındaki bağ kadar güçlü olabileceğine inanmıyorum(gerçi bi tarafta Svetlana bi tarafta V umarız birliktelikleri daha uzun bir süre bozulmaz.).

Dizideki nefret ettiğim, tahminen bu nefretimde yalnız olmadığım lanet olmasa da olur karakter hakkında ne bu incelemem ne de başka bir incelemede bahsetmeyeceğim; bebeğiyle çekip gitse kına yakacak insanlar tanıyorum ben yakın çevremde; Allahından bulsun.

Frank bu bölümün beni en mutlu eden karakterlerindendi, çünkü Frank dediğin böyle gizli gizli işler çevirecek içecek sıçacak ev dışında her yerde sabahlayacak. #AILEBABASIFRANKISTEMIYORUZ. Kısaca Frank’in biraz olsun eski haline döndüğünü görmek beni gerçekten sevindirdi.

Fiona aşkım bebeğim hakkında çok bir şey söylemeye gerek yok gene efsane ötesi bir oyunculuk ile bizi kendine aşık etti. Ciddileşmem gerekirse Fiona son sezonlarda bir toparlanma içerisinde aile içerisindeki en doğru kişi olmaya çalışıyor; fakat geçtiğimiz sezonlarda aşamadığı egosunu bu bölüm açık açık aştığını gösterdiler bize; karakterin gidişatından fazlasıyla memnun biri olarak bu çizgide ilerlemesini umut ediyorum.

Arkadaşlar bu Lip’i biz çok mu kıskandık? Çocuğun bir sezondur hiçbir işi mi yolunda gitmez(gerçi ilk bölümlerde gözümüze kestirdiği ablayla gene başarıya imza attı ama hepimiz biliyoruz bu Lip’i…). Kimi sevse düşman oluyor kimi önemsese başına kalıyor vallaha acımaya başladım. Mahkeme sahnesinde yaptığı konuşmanın sonu beni duygulandırmayı başardı siz bu konuda ne düşündünüz bilmiyorum fakat ilk geldiği dönemler aşık olduğum keşke benim hocam olsa dediğim adamdan bu bölüm tam anlamıyla nefret ettim. Lip konusunda bu bölüm yüzümü güldüren tek şey Sierra’nın biraz olsun Lip’i özlediğini hissetmemdi. Genede “Lip KALP Mandy” ikilisinin hayranı olduğum için Lip’in duygularını az çok kestirdiğim için korksamda umarım çok ileri gitmezler.

Özetlemek gerekirse; Özledik Mandy’i nerde eski Lip, Gallagher’lar çok yaşa.

 

Benim bölüm ve sezon hakkında genel incelemem bu şekilde.

Dizi hakkında yorum yaparsanız beni gerçekten mutlu edersiniz 🙂

İfadeler

1
Yazıyı Beğenenler

Shameless 8. Sezon 7. Bölüm İncelemesi” Yazısına Gelen Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir