Polisiye Türünde Tam Puan Almış 7 Dizi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

The Blacklist (IMDB 8,2)

maxresdefault

Oldukça gizemle dolu dizide dünyanın en çok aranan suçlusu gizemli bir şekilde teslim olur ve birlikte çalıştığı herkesin ismini vermeyi teklif eder. Tek şartı görünürde hiçbir bağlantısı olmayan FBI ajanı (Megan Boone) ile çalışmaktır.

Dizi Sayfası


Hannibal (IMDB 8,6)

417024

Thomas Harris’in ünlü serisi Hannibal’dan uyarlanan dizi Red Dragon’a ve eski cerrah şimdi psikiyatrist olan Hannibal Lecter’a odaklanıyor. Hepimizin bildiği bu seri katil hikayesinde bu kez Bryan Fuller merkeze FBI Ajanı Will Graham ve onun akıl hocası Hannibal Lecter’ı alıyor.

Dizi Sayfası


The X Files (IMDB 8,7)

the_x_files_2016-1920x1080

Bir döneme damgasını vuran X-Files gizemli olayları çözmeye çalışan iki FBI ajanının hikayesini konu alıyor: Fox Mulder ve Dana Scully. Fox uzaylıların varlığına ve metafiziğe inanırken, Dana daha çok bilimsel olarak cevapları bulmaya çalışıyor.

Dizi Sayfası


Dexter (IMDB 8,8)

dexter-wallpaper-1

O, ‘ince ruhlu’ bir katil. O, Miami’de yaşanan cinayetleri araştıran bir ‘kan’ uzmanı. O, dünyaya adalet sağlamak için öldürüyor. O’nun adı Dexter ve düzenin adaletini kişisel bakışa göre sağlamak hayatta kalma amacı.

Hem işinin ehli bir seri katil, hem de sosyal kişilikli bir adam portresi çizen Dexter Morgan, 2006 yılından bu yana kendi ahlak anlayışına göre kötüleri yer yüzünden silmeye devam ediyor. Yayınlandığı yıldan itibaren onlarca televizyon ödülüne aday gösterilen, Emmy ve Altın Küre ödüllü Dexter, televizyon tarihinin de en sıra dışı karakterlerinden birini ekranlara taşıyor…

Dizi Sayfası


True Detective (IMDB 9,1)

true_detective_marty_hart_rust_cohle_woody_harrelson_matthew_mcconaughey_94611_1920x1080

İlk sezonumuzda Louisiana Cinayet Masası’nda görev yapan dedektif Rust Cohle (McConaughey) ve Martin Hart (Harrelson) bir seri katilin peşine düşerler. Beraber çalışan ikilinin, takip derinleştikçe kendi hayatlarının da içinden çıkılmaz bir duruma gelmesi kaçınılmaz olacaktır.

17 yıl boyunca bir seri katili yakalamak için iz süren dedektifler, yıllar sonra davanın tekrar ele alınması ile beraber kendilerini sorgu masasında bulurlar.

Dizi Sayfası


Sherlock (IMDB 9,2)

sherlock_sherlock_holmes_dr_john_watson_martin_freeman_benedict_cumberbatch_93097_1920x1080

Dizimiz modern bir Sherlock Holmes uyarlaması… Bu kez Sherlock günümüz Londra’sında, günümüz şartlarında çözüyor davaları. Yanında yine Doktor Watson, en büyük düşmanı yine Moriarty. Adresi yine Baker Street..

Dizi Sayfası


The Wire (IMDB 9,4)

80863-the-wire-tv-show-wallpapers-1920x1080

Amerika’nın Baltimore şehrinde geçen dizi; her sezon başka bir sorunu odağına alarak, birebir yaşanan olaylardan esinlenerek suçluların dünyasına farklı bir yerden bakıyor.

Wire’ın yapım ve yazarlığını eski bir polis muhabiri olan David Simon’ın yapması ise dizinin zaman zaman belgesel tadında olmasını sağlıyor.

Dizi Sayfası

 

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Polisiye Türünde Tam Puan Almış 7 Dizi” Yazısına Gelen Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir