Nisan Ayı Boyunca En Yüksek Reyting Alan Diziler

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Nisan Ayı Boyunca En Yüksek Reyting Alan Diziler: Diriliş Ertuğrul Rakipsiz
Türkiye’de televizyon dünyasının her geçen yıl bir basamak ileriye gittiğini söyleyebiliriz. Bu analizi yapabilmek için öncelikle televizyon ve haber programlarının, dizilerin kalitesini irdelemek gerekiyor.
Televizyon dünyası Türk dizileri açısından son derece başarılı bir dönem yaşıyor. Türk dizilerine yapılan maliyetler artarken, gelirlerin de arttığı gözlemleniyor. İzleyici sayısındaki yükseliş de geçtiğimiz yıllara göre kayda değer. Üstelik yayınlanan her 5 Türk dizisinden 2’si yurtdışına da ihraç ediliyor. Bu durum dizinin telif haklarının yurtdışında bir yayın şirketine satılmasıyla ilişkili. Türk dizileri Ortadoğu ve Balkanlar’da belli bir izleyici kitlesine sahip.
Nisan ayı için gerçekleştirilen reyting ölçümlerine göre kıyasıya bir rekabetin olduğunu söylemek mümkün. Nisan ayının sonundaki veriler değerlendirilirken AB grubu izleyicileri üzerinde yapılan analize göre Nisan ayının en çok izlenen dizisi Diriliş Ertuğrul. En çok izlenen ikinci dizi ‘’İçerde’’ olurken, üçüncü diziyse ‘’Vatanım Sensin’’ olarak belirlendi.
Diriliş Ertuğrul
Diriliş Ertuğrul dizisi, bizleri yaklaşık 700 yıl öncesine, Osmanlı’nın kuruluşundan hemen önce yaşanan bir ‘’Diriliş’’ mücadelesine götürüyor. Engin Altan Düzyatan, Esra Bilgiç, Hülya Darcan, Cengiz Coşkun, Nurettin Sönmez ve Cavit Çetin Güner’in başrollerini paylaştığı dizi Ertuğrul Gazi’nin Anadolu’da yaşayan diğer beyler, Bizans İmparatorluğu ve Tapınak Şövalyeleriyle olan mücadelesini konu alıyor.
Yayınlanmaya başladığı tarihten itibaren TRT1’de reyting rekorları kıran Diriliş Ertuğrul, Nisan ayı boyunca birbirinden heyecanlı bölümleriyle reyting sıralamasındaki liderliğini sürdürüyor.
TRT 1
İçerde
Polis Akademisi’nde başlayan macera İstanbul’un sokaklarında devam ediyor. İçerde, kardeş olduklarından henüz haberleri olmayan iki adamın mücadelesine sahne oluyor. Başrollerini Çağatay Ulusoy, Aras Bulut İynemli, Çetin Tekindor, Bensu Soral, Damla Colbay, Mustafa Uğurlu, Rıza Kocaoğlu, Nihal Koldaş, Gözde Kansu ve Yıldıray Şahinler gibi önemli isimlerin üstlendiği dizi, aksiyon, dram ve maceranın sarmal ilişkisi içerisinde izleyicileri ekranlara kilitlemiş durumda.
Show TV ekranlarında yayınlandığı ilk günden bu yana izleyicinin büyük beğenisini kazanan ‘’İçerde’’ Nisan ayının en çok izlenen ikinci dizisi olarak yerini almış durumda.
Show TV
Vatanım Sensin
En az 90 yıl önce yaşanan bir gerçekliğin izdüşümü, Vatanım Sensin. Bir Osmanlı subayı olan Cevdet Yüzbaşının uğradığı ihanet ve sonrasında geçen zorlu bir tutsaklık süreci. Devamında Yunan ordusunda görevlendirilen devşirme bir Türk subayı, bu kez Albay Cevdet. Vatanım Sensin, Kurtuluş Savaşı’ndaki mücadeleyi İzmir’in işgali üzerinden konu alıyor. Yunan ordusundaki görevi sayesinde Ankara’ya istihbarat bilgisi taşıyan Cevdet Binbaşı, bağımsızlık için en kritik görevleri üstleniyor.
Vatanım Sensin, Kurtuluş Savaşı’nı ve Cevdet Binbaşıyı konu alan senaryosuyla şu ana kadar önemli bir izleyici kitlesine ulaşmış durumda. Nisan ayının reyting sonuçlarında dizinin AB grubunda en çok izlenen üçüncü dizi olması bu durumu teyit ediyor.

Kaynak : http://www.canlitv.stream

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir