Neyin Nesidir Bu Orphan Black?


Geçtiğimiz günlerde Emmy En İyi Kadın Oyuncu Ödülünü kazanan Tatiana Maslany nın başrol olduğu efsane bi dizidir. Yavaş yavaş konuya gelirsek geçmişte bir şirketin bir takım menfaatleri doğrultusunda insan klonlama projesiyle olaylar başlıyor.

images

Birbirinden farklı yaşamları olan,farklı karakterlere sahip olan klonlarımızın bir araya gelip “ortalıkta neler dönüyor, bu işin arkasında kimler var, biz bu oyunu bozarız ” demeleriyle olaylar başlıyor.

images

Çok fazla ayrıntıya girmeden bi kaç karakterin tanıtımını yapalım bakalım

Sarah ile başlayalım Sarah ilk başta adamın dibidir.Gözü pek sert,çevik ve akıllıdır.? Kızı için her şeyi yapar diğer klonlardan farklı olan özellikleri vardır ama ssshh spoiler!

images

Ve benim favorim olan resmen bayıldığım karakter Helena.. Kendisi psikopattır adam falan öldürür ve Sarah nın gerçek ikizidir yani klon değil Sarah ile gerçek kardeştirler sırf Helena için bile izlenir.Helena nın “sestra” deyişine hasta olabilirsiniz.

unnamed

Ve sıra Cosima da dünya tatlısı bir klondur zekidir. Bu klon işlerinin bilimsel boyutuyla ilgilenir.Farklı bir yaşam tarzı vardır kendisinin. Efsanedir kendisi.

unnamed

Ve bana kalırsa en komedi klon olan Alisona gelirsek Alison tam bir ev kadınıdır.Çocuklarıyla ilgilenir çok titizdir.Kocasına her istediğini yaptırır ve klonlar arasında en normal hayatı olan Alison dur .  Ama bu normalliklerin altında neler yatıyor bir bilseniz..

images

Vee Rachel kendisi katıksız kötüdür. Her türlü entrika yalan dolan arkadan iş çevirme her şey Rachel da vardır . Para, güç,vizyon için her şeyi yapar yaptıda neyse yine sinirlendim .

images

Aslında daha o kadar şey var ki ama insan anlatamıyor. Şu spoiler meselesi işte. Başlamayı  düşünen, dizinin ismini yeni duyan, bu yazıyı okuyan herkes bi göz atsın derim. Ha bu arada dizinin başlangıç müziği de efsanenin efsanesidir

 

 

Yazıya Tepkin?

Laan! Laan!
0
Laan!
Saçmalık! Saçmalık!
2
Saçmalık!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Komikmiş Komikmiş
0
Komikmiş
Vaoov Vaoov
2
Vaoov
Güzel Yazı Güzel Yazı
2
Güzel Yazı

Yorumlar 0

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Neyin Nesidir Bu Orphan Black?

Giriş Yap

Hala üye olmadın mı ?
Bize Katıl

Şifreni Sıfırla

Bize Katıl

Bize Katıl Dizi Geek'in Bir Parçası Ol

Captcha!
İçerik Türü
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Yazı
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Oylamalı Liste
Oylamalı Liste