Netflix’den Yeni Seri; “Soyut Düşünce: Tasarım Sanatı”

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Pijamalarınızı giyip televizyonun başına geçtiğinizde sürekli Osmanlı padişahları, avukatlar, şarkıcılar ve daha birçok insanın başarı öyküsünü izlemekten sıkılmaya başladığınızı mı hissediyorsunuz? Netflix’in yeni belgesel serisiyle birlikte bu sefer başrole tasarımcılar geçiyor.

Sokakta gördüğümüz son model bir araba veya yarı maaşınızı verdiğiniz teknolojik ürünler, hatta tasarımıyla gönlünüzü tek seferde fethetmeyi başaran ayakkabılarınız. Hepsi ürün olarak sadece güneşin görünen yüzü. Arkada, gölgelerin içinde bir yerlerdeyse onları bizler için tasarlayan tasarımcılar ve sanatçılar var.

Netflix, daha önce yapılmayanı bir ilki gerçekleştirerek tasarımcı ve tasarıma ilgi duyanların kalbini tam 12’den vuracak bomba bir belgesel serisiyle izleyicilerin karşısına çıkıyor. Bu belgesel serisinde günlük hayatımızda kullandığımız birçok önemli ürünün arkasında yer alan tasarımcıların; ilham kaynakları, çalışma stilleri ve tasarım hakkındaki düşünceleri açığa çıkıyor.

Gündelik rutinimizde kullandığımız en basit ürünlerden en afililerine ürünlerin tasarımları sizi meraka sürüklüyorsa bu seri tam sizlik. Bu yeni şov tasarımcıların zihin kapılarını bizler için aralayacak ve kocaman bir tasarım dünyasına götürecek gibi duruyor. Henüz ilk sezonuyla yayına giren şov; mimari, fotoğrafçılık, tipografi ve teknoloji gibi bir çok konuya el atıyor.

Fragman;

Bu yazı wmaraci webmaster forumundan alınmıştır..

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir