Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 5 Netflix Dizisi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Ülkemizde günden güne kullanımı artan Netflix’in kendine özel 10 yapımını sizler için listeliyoruz.
Eğer Netflix’e abonelik yaparak “Acaba hangi diziyi/filmi izlesem?” diye düşünüyorsanız aşağıdaki 10 önerimize mutlaka göz atmalısınız. Eğer üyeliğiniz yoksa buradaki adresten üyelik açarak 1 ay ücretsiz olarak dizilere göz atabilirsiniz.

1) Orange is the New Black

Konusu:

Dizi, New York City’de yaşayan biseksüel kadın karakter Piper Chapman’ın (Taylor Schilling) etrafında gelişir. Piper on yıl önce üniversitedeyken tanıdığı bir uyuşturucu satıcısı olan kız arkadaşı Alex Vause (Laura Prepon) yüzünden 15 aylık hapis cezası alır. Planları altüst olan Piper, nişanlısı Larry Bloom (Jason Biggs) ile olan New York City’deki normal hayatını bırakarak, cezasını federal hapishanede çekmeye başlar. Piper, Alex’le aynı hapishaneye düşer. Bir müddet sonra Alex’le tekrar bir araya gelir ve hapishanedeki diğer mahkumlarla baş etmeye çalışır. (Wikipedia)


2) Marco Polo

Konusu:

Ünlü Venedikli gezginin gençlik yıllarını ekranlara getiren dizi, Kubilay Han’ın hüküm sürdüğü 13. yüzyıl Çin’inde geçmekte… Bilmediği bir coğrafyada siyasi hesaplaşmaların ortasında kalan kahramanımız, Kubilay Han’ın imparatorluğunu korumaya çalışıyor. İtalyan aktör Lorenzo Richelmy’nin başrolde olduğu yapım; Malezya, Kazakistan ve İtalya gibi farklı ülkelerde çekildi. (Beyazperde)


3) Luke Cage

Konusu:

Hapishanede geçirdiği günlerde üzerinde uygulanan deneyler sonucu Luke Cage; her türlü darbeye ve sıcaklığa karşı dayanıklı bir deri, iyileşme yeteneği ile süper insan gücüne sahip bir karakterdir. Daredevil’ın bir başka kardeşi dizisi olacak olan dizi, Luke Cage’in Cornell “Cottonmouth” Stokes ve Willis “Diamondback” Stryker arasındaki mücadeleyi konu alıyor.


4) Scream

Evet, bildiğiniz “Çığlık” film serisinin dizileştirilmiş hali olan Scream, Jill Blotevogel, Dan Dworkin ve Jay Beattie tarafından yaratıldı. Dimension Television ve MTV Production Development tarafından yapımcılığı üstlenen Scream, filmdeki heyecanı internete taşıyor.

Konusu:

Sosyal medyada bir grup gencin insanlara kötü davranışları ve aşalamalarından etkilenen gizemli bir kişi bu gençleri hedefi haline getirerek peşlerine düşer, öldürme tarzı oldukça vahşice olan bu katil seride olduğu gibi arkadaşlar içerisinden mi yoksa farklı bir hedef haline getirmiş bir seri katil midir? (Cimsir)


5) Narcos

Dünyanın en ünlü uyuşturucu kralı olan Pablo Escobar’ı anlatan Narcos, Chris Brancato, Carlo Bernard ve Doug Miro tarafından ortaya çıkartıldı. Genel olarak Pablo’yu anlatan bir dizi olacak gibi beklense de sadece ilk iki sezonda Pablo’yu anlatan ve krallığından ölümüne kadar her şeyi anlatan dizi, şimdi ise diğer kartellere yönelecek. Ancak söz konusu Pablo Escobar olunca deli gibi sevildi.

Konusu:

Uyuşturucu İle Mücadele Dairesi’nde çalışan bir Meksikalı bir ajan olan Javier Pena, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı Pablo Escobar’ı yakalamak için Birleşik Devletler tarafından Kolombiya’ya yollanır.

Gerçek bir hayat hikayesinden uyarlanacak dizi, dünya çapına yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kolluk kuvvetlerini konu edinecek. (Beyazperde)

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi 5 Netflix Dizisi” Yazısına Gelen Yorumlar

  1. bu listeye hous of cards ı koymamak ayıptır narcos un ıse son sırada olması ayıptır hem house of cards kesinlikle olmalıydı hatta ben birinci sıraya koyardım saygılar ….

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir