Mr Robot’un İnsan Üzerindeki 5 Etkisi


1)Kapüşon

giphy-4 Başrol karakterimiz olan Elliot(Rami Malek)’un kutsal siyah hırkası ve onu hep esrarengiz moda sokan kapüşonu.. Yaşımızı başımızı almış insanlarda olsak etkilenmemek elde değil. Mesela ben dizinin her bölümünden sonra kendimi kapüşonum takılı halde buluyorum, BİM’e giderken bile.


2)Detaycılık

giphy-5

Karakterimizin paronayak yaşam tarzı sizi etkileyen en büyük etkenlerden birisi. Dışarda gezerken insanları, mekanları vs herşeyi en ince ayrıntılarına kadar incelemeye başlıyorsunuz, ve kendi kendinize sorular sormaya başlıyorsunuz; “Bu insanlar neden evde oturmak varken dışarıda?”


3)Hackerlık

giphy-6Aslında dizinin konusu olarak 1 numaralı etken bu, neden 3’e koyduğumu bende bilmiyorum 😀 Dizinin ilk bölümüyle başlıyor bu etki. Bölüm sonunda kendinizi google’da “hack programı” diye aratırken buluyorsunuz. 15dklık bir araştırma sonucunda “Biz kim hackerlık kim a**” diyerekten kendinizi gizli sekme eşliğinde internette surf yaparken buluyorsunuz.


4)Yalnızlık Hissi

100lerce 1000lerce arkadaşınızda olsa, sevgiliniz veya kalabalık ve mutlu bir ailenizde olsa diziden sonra yalnızlık hissine kapılmaya başlıyorsunuz. Kendinizi sürekli Elliot’un yerine koymanızdan kaynaklı olsa gerek.. Daha sebebini çözemedim bunun 🙂


5)Şüphecilik

Diziden sonra kendinizi etrafınızdaki insanlardan şüphelenmeye başlarken bulmanız an meselesi, yüzünüze gülen insanların aslında sizin hakkınızda neler düşündüğünü merak etmeye başlıyorsunuz, size yakın olan insanlardan bile şüphe duyuyorsunuz.

Yazıya Tepkin?

Laan! Laan!
19
Laan!
Saçmalık! Saçmalık!
14
Saçmalık!
İşte bu! İşte bu!
77
İşte bu!
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
8
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
10
Üzücü
Komikmiş Komikmiş
20
Komikmiş
Vaoov Vaoov
14
Vaoov
Güzel Yazı Güzel Yazı
4
Güzel Yazı

Yorumlar 15

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Aslında her bölümden sonra içimizdeki paranoyaklığı ve tuhaf şeyler yapma isteğimizi gün yüzüne çıkaran bir dizi. Makale bunu açıkça belirtmiş ve faydalı olmuş. Her ne kadar sosyal olmaya çalışsak da gerçek samimiyetsizli buldukça biz de gerçek hayatta çokkez fscoiety diyoruz çoğu zaman. Elinize sağlık 🙂

  2. Mr Robot’u izledikten sonra hepimizin başına gelen şeyler makalede bir araya gelmiş. Hackerlık yapmaya çalışmak ve kapüşon giymek kesin izleyenler olarak yaptığımız şeyler.Bütün arkadaşlarımdan da şüphe duymaya başladım yahu.

Mr Robot’un İnsan Üzerindeki 5 Etkisi

Giriş Yap

Hala üye olmadın mı ?
Bize Katıl

Şifreni Sıfırla

Bize Katıl

Bize Katıl Dizi Geek'in Bir Parçası Ol

Captcha!
İçerik Türü
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Yazı
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Oylamalı Liste
Oylamalı Liste