Sponsor Reklam

Legion’dan Müjdeli Haber!

Please log in or Kaldol to like posts.
Yazı

FX ve Marvel ortak yapımı Legion’ın ilk sezonu sona erdi ancak dizinin yaratıcısı Noah Hawley, ikinci sezonun daha uzun olacağını açıkladı.

DC Comics’in dizi sektöründeki hızlı yükselişinin akabinde Marvel atağa geçmeye devam ediyor. Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage ve Iron Fist gibi yapımların ardından Chris Claremont ve Bill Sienkiewicz tarafından yaratılan X-men evrenine ait Legion karakteri televizyon ekranında yer almaya başladı. Charles Xavier ve Gabriel Heller’ın oğlu Legion’un hayatını ekrana taşıyan dizinin birinci sezonu ise geçtiğimiz gün tamamlandı.

Dizinin senaryosu Noah Hawley tarafından kaleme alınırken, Legion karakterine ise Dowtown Abbey ile tanıdığımız Dan Stevens hayat veriyor. Dizide aynı zamanda Rachel Keller, Aubrey Plaza, Jean Smart, Jeremie Harris, Amber Midthunder, Katie Aselton ve Bill Irwin gibi oyuncular da yer alıyor.

Noah Hawley, dizinin sezon finalinin ardından yaptığı açıklamalarda, Legion‘ın fazlasıyla karışık bir dizi olduğunu belirtirken; ilk sezon için sekiz bölümün yeterli olduğunu ancak dizinin artık bir kimliğe büründüğünü ifade etti. Bu durumda daha fazla genişleyebilme imkanının olduğunu duyuran Hawley, on bölümden oluşmasını planladıkları ikinci sezon için çalışmalara başladıklarını söyledi.

(Kaynak: Kafeinsiz.com)

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir