Sponsor Reklam

İzleyebileceğiniz En İyi 8 Süper Kahraman Dizisi

Please log in or Kaldol to like posts.
Yazı

1)Daredevil

1963 yılında Stan Lee ve Bill Everett tarafından çıkarılan Marvel karakteri 10 Nisan 2015’de dizi olarak Netflix önderliğinde yayın hayatına başladı.

Deredevil Konusu:

Başarılı bir avukat olan Matt Murdock, çocukken geçirdiği bir kaza sonucu gözlerini kaybeder (radyoaktif bir madde gözlerine sıçrar). Gözlerini kaybetmesine karşılık diğer duyularını geliştiren Murdock, kendini sürekli olarak psikolojik ve fiziksel olarak geliştirir.

Duyma yetisi muazzam bir seviyeye varan Murdock, kulaklarını tıpkı bir radar gibi kullanarak çevresinde olan bitenin görüntüsünü zihninde canlandırır. Bunun yanına üstün dövüş yetenekleri de eklenince Matt Murdock, son derece tehlikeli, bir suçlu olarak karşılaşmak istediğiniz son adama dönüşecektir.

Yaşadığı ve büyüğü yer olan Hell’s Kitchen’da suç oranı tavan yapmıştır. Küçük yaşta mafya lideri Kingpin tarafından öldürülen babası için avukat olarak suçla savaşmayı seçen Murdock, adaletin mafyaya yetersiz kaldığını düşünür. Tamamıyla çeteler ve mafyaların elinde olan Hell’s Kitchen’a hak ettiği adaleti vermeyi ise kendine görev edinir.

Son derece iyi dövüşen Matt Murdock, artık gündüzleri suçla adalet yoluyla mücadele eden bir avukat, geceleri ise suçla, adaletsizlikle kendi yöntemleriyle savaşan ”Daredevil”dır.


2)Jessica Jones

Karşınızda yine Marvel’ın yapıtı Jessica Jones!

Peki kimdir bu Jessica Jones?

Süper kahramanımız Jessica Jones, New York’ta kendi halinde özel dedektiflik yaparken geçmişi ve başına gelenler onu takip eder. Jessica Jones ise karşısındaki kötülükle savaşırken içinde sakladığı yetenekler bir bir yüz üstüne çıkacaktır. Ailesinin bulunduğu bir araba, bir kamyona çarpar ve kamyondaki kimyasallar Jessica’nın üzerine dökülür ve macera başlar…


3)Luke Cage

3. dizimizde Marvel kahramanı. Buyrun konusu:

Eskiden polis olan karakterimiz hapishaneye düşer. Hapishanede bir çok işkenceye maruz kalır ve kafes dövüşüne mahkum bırakılır. Baş kaldırı yaparak kendisine kötü davranan gardiyanları şikayet etmek isteyen Carl’a temiz bir meydan dayağı atarlar. Oldukça kötü bir şekilde yaralanan Carl önceden denenmiş hızlı iyileştirme makinesine sokulur. Ancak ona işkence eden gardiyanlardan biri olayın farkına varır ve buna karşı gelmek ister. Makineye müdahale etmeye çalışan gardiyan hiç yapılmaması gereken şeyi yapar. Fakat Carl buradan canlı olarak çıkacaktır.

Tüm yaralarının iyileştiğini fark eden Carl Lukas kendini çok güçlü hissetmiştir. Hastahanenin duvarını yumruklarıyla kırarak bu hapishaneden kaçar. Kendine Luke Cage ismini takan karakterimiz hayatını gizli olarak geçirmek ister ancak bela onun peşini bırakmayacaktır.


4)Gotham

DC Comics’in ünlü kahramanı Batman’in şehri olarak bildiğimiz Gotham’ın, Batman’den öncesini anlatacak dizi; Polis Departmanı’nda çalışan James Gordon’ı merkezine alacak. Bruce’un Batman’e dönüşme yolculuğuna eşlik edecek Gordon, şehirdeki pek çok kötü adamla da mücadele edecek. Ayrıca Penguen, Kedi Kadın, Bilmececi ve Zehirli Sarmaşık gibi Batman evreninin birçok ünlü karakteri; gençlik halleriyle Gotham’da arz-ı endam edecek!

5)Agents of S.H.I.E.L.D.

Avengers filminde ölümüne şahit olduğumuz Ajan Coulson, doğaüstü olaylara ve tehditlere karşı dünyayı kurtarmak için Müdür Nick Fury’nin kendisine tanıdığı ayrıcalık ile bir ekip kurar. Ayrıca Müdür Nick Fury, ekibin çalışmalarına yardımcı olması için SHIELD ekibine bir de uçak tahsis eder. Başlangıçta Ajan Coulson ve onun dışında 4 ajandan oluşan ekip, Skype isimli bir hackerın da aralarına katılmasıyla son halini alıyor. Ekip süper güçleri olmayan ama hepsi de birbirinden yetenekli üyelerden oluşuyor.


6)Arrow

Starling Şehri’nin ünlü milyarder playboy olan Oliver Queen (Stephen Amell) bir gemi kazasında babası Robert Queen’i ve sevgilisi Laurel Lance’in (Katie Cassidy) kız kardeşi olan Sara Lance’i (Caity Lotz) kaybettikten sonra beş yıl bir adada mahsur kalır. Herkes onun da yattakilerle birlikte öldüğünü düşünmektedir. Oliver Starling Şehri’ne döndükten sonra annesi Moira Queen (Susanna Thompson), şirketin eski mali işler müdürü yeni CEO’su olan üvey babası Walter Steele (Colin Salmon) ve küçük kız kardeşi Thea (Willa Holland) ile tekrar bir araya gelir. O artık şehrin kapüşonlu kanunsuzudur. Ona son olarakta ” Arrow ” ismi verilir.


7)The Flash

The Flash, bilimin üst düzeyde işlendiği ve meta insanların cirit attığı diziler arasında yerini almakta. Dizinin başrolü Barry, annesinin bilinmeyen bir varlık tarafından öldürülmesi ve bu suçun babasının üzerine kalması ile küçüklüğünde büyük sıkıntılar yaşamış bir karakter.

Annesini öldüren şeyi bulmak ve babasını kurtarmak için dedektif olmaya karar veren Barry, laboratuvarında çalışırken şimşek çakması sonucu uzun bir süre komada kalır. Ancak uyandığında aslında bunun doğa olayları nedeniyle oluşan bir şimşek olmadığı, Star Labs’te paylayan bir parçacık hızlandırıcının etkisi olduğu ortaya çıkar. Komadan uyandıktan sonra kendinden farklılıklar görmeye başlayan Barry’nin gerçek ile yüzleşmesi uzun sürmeyecektir.

O artık bir hızcıdır ve şehirdeki suçlularla savaşmalıdır. Ancak savaşacakları sadece suçlular değil; onun gibi parçacık hızlandırıcı patlamasından etkilenen meta insanlardır da. Dizide başrol olan Barry aslında sakar, eğlenceli bir karakter olarak karşımıza çıkmakta. Barry; annesinin ölmesi ve babasının hapse girmesi ile ona bakan Joe West, Joe’nun kızı Iris ve Star Labs ekibi ile birlikte maceradan maceraya koşuyor.


8)Supergirl

Superman’in kuzeni olan Kara Zor-El’i, Krypton gezegenindeki felakatin ardından Dünya’ya kaçan kahramanımız, farklı bir kimlikle yaşayacak. 24 yaşına geldiğinde güçlerini kabullenen Kara, olması gerektiği gibi bir süper kahramana dönüşecek.

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

İzleyebileceğiniz En İyi 8 Süper Kahraman Dizisi” Yazısına Gelen Yorumlar

  1. Daredevil dışında fos. Belki bir Gotham son bölümleriyle güzel denilebilir. O kadar. Yaşınız 15in üstündeyse. Siz de bana katılacaksınız.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir