Game Of Thrones’un En İyi 5 Bölümü

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Game of Thrones şuan televizyon ekranlarında yayınlanan en iyi iş. Şüphesiz. Diziyi en iyi yapan şey senaryo, oyuncular ve bütçenin dışında kesinlikle akılda kalıcı, vurucu bölümleri. Ben de kendimce oturdum ve bu bölümlerden en iyilerinin olduğu bir liste hazırladım. Bakalım listemize göre en iyi Game of Thrones bölümü hangisi.
Listeye başlamadan, bu listenin tamamen sübjektif bir şekilde hazırlandığını belirtmek istiyorum. Yani ‘bana göre’ en iyi 5 bölümü sıraladım burada. Sizin listenizin sıralaması elbette değişebilir. Kendi listenizi de aşağıdaki yorum alanına bırakıverin bilelim.

5- The Laws of Gods and Men

episode-36-04-1920

Tyrion’ın yargılandığı bölüm. Bize çok iyi bir mahkeme sahnesi ve müthiş bir gerilim sunuyordu. Peter Dinklage’in oyunculuğu ise bölümü listemize beşinci sıradan sokan en önemli etkendi.


4- The Door

gotep605cutivam20160418001644081jpg-6da9f1_765w

Hodor reisin ebediyete intikal ettiği bölüm birçoğumuzu duygulandırmıştır. -Şahsen ben ağlamış olabilirim- Söyleyecek başka bir şey olduğunu düşünmüyorum. Bu bölüm bu listede olmasaydı Hodor’a ayıp ederdik. Daha üst sıralarda olmamasının nedeni ise daha iyi, daha duygusal bölümler olması. Mesela;


3- The Rains of Castamere

game

Ama işte bu bölümde hepimiz ağlamışızdır. Robb  ailesinin öldürüldüğü ve biz Stark’çıları -evet Stark’çıyım- derinden yaralayan bölüm, şahsen beni çok etkiledi. Ve bence kesinlikle dizinin gelmiş geçmiş en duygusal bölümüdür. Peki neden üçüncü sırada? Çünkü sinematografik açıdan daha iyisi var;


2- Battle of the Bastards

game-of-thrones-biggest-battle-01

TV’de görülen gelmiş geçmiş en iyi savaş sahnesini bize izleten bölümü buraya koymazsak çok büyük ayıp olurdu. Her şeyden önce bir üst maddenin sonunda bahsettiğim sinematografi açısından beni cezbeden, şu üstteki görselin akabindeki sahne herşeyi açıklıyor zaten. Ayrıca, milyon dolarlık bütçelerle çekilen bazı sinema filmlerinde bile göremeyeceğimiz muazzamlıkta bir savaş sahnesi ve savaşın finaline doğru ustasına (LOTR) çaktığı selamla kalplerimizi çalan bölüm bizim listemizde 2 numarada yer aldı. Peki listenin başında hangi bölüm var?


1- The Winds of Winter

screenshot-424-1200x675

Gerilim, entrika, ters köşe, kan deyince aklınıza ne geliyor? Cevap tabii ki Game of Thrones. İşte bu bölümde bunların hepsi vardı. Game of Thrones’u, Game of Thrones yapan şeylerin hepsini gördük bu bölümde. Üstüne bir de bölümün başındaki muazzam müzik beslemesini de koyarsak gelmiş geçmiş en iyi Game of Thrones bölümü olduğunu söyleyebiliriz.

 

Kaynak: GAME OF THRONES’un EN İYİ 5 BÖLÜMÜ!

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Game Of Thrones’un En İyi 5 Bölümü” Yazısına Gelen Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir