Game of Thrones Hackerları HBO’dan Fidye İstiyor!

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Merakla beklenen yedinci sezonu başlayan fenomen dizi ‘Game of Thrones’un bölümlerini sızdıran bilgisayar korsanları, dizinin yayıncısı HBO’dan fidye isteyerek üç gün süre verdi.

Bilgisayar korsanları, geçen haftalarda dizinin içeriklerini çaldıklarını duyurmuştu. 8.Sezon bilgilerini yayınlamış ve ‘The Spoils of War’ adlı bölümü sosyal medya platformu Reddit’e yeüklemişti. HBO, sızıntının siber saldırıyla ilgili olmadığını açıklamıştı.

HBO‘nun dosyalarını ele geçiren bilgisayar korsanları 1.5 terabaytlık veri çaldıklarını GOT dışına diğer dizilerin bölümleri, TV programları, oyuncuların iletişim bilgileri filmler ve gelecek yıllarda planlanan tüm detayların yayımlanmaması için milyonlarca dolar fidye istedi.

Mr. Smith” kod adıyla HBO Üst Yöneticisi Richard Plepler’a atfen bir video yayınlayan bilgisayar korsanları, istedikleri fidyenin 3 gün içinde ödenmesini, aksi takdirde çaldıkları 1,5 milyon terabaytlık HBO yapımlarını ve özel şirket verilerini internetten yayımlama tehdidinde bulundu.

Hackerlar, şirketlere yaptıkları şantajlarla yılda 12 ila 15 milyon dolar arası kazanç sağladıklarını ve HBO’nun network’üne sızmak için altı ay ve 500 bin dolar harcadıklarını iddia etti. Hackerlar HBO’dan bu hesap üzerinden altı aylık ‘maaş’larını bitcoin olarak ödemesini istiyor.

*Son edinen bilgilere göre hackerların bazı oyuncuların iletişim bilgilerini paylaştıkları söyleniyor.

HBO fidyeyi ödemezse önümüzdeki günlerde yeni yeni sızıntılar göreceğiz belli ki. Bakalım neler olacak..

İfadeler

1

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Game of Thrones Hackerları HBO’dan Fidye İstiyor!” Yazısına Gelen Yorumlar

  1. Haberden de anlaşılan önümüzdeki günlerde diziyle ilgili sürekli sızıntıların geleceği… Artık Game of Thrones ile ilgili HBO’yu değil hackerları bekleyeceğiz gibi..

  2. Hackleyen hacklardan biriside türk olduğu söyleniyor haber türkde yorumlara bakılırsa ; venganza isimli bir türk hacker ayırca twitter adresinde kişinin bir miktar para aldığı ve bunları müslümanlara gönderdiği yazılmaktaydı ne derece doğru bilinmez 😀

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir