2019‘da yayınlanacak olan Game Of Thrones 8. Sezon ilk bölüme ait sızıntılar yavaş yavaş gelmeye başladı. Spoiler yemek istemeyenler sol üst DiziGeek logosuna tıklayarak ana sayfaya geçebilir 🙂

3 Ağustos’ta Reddit’te yayınlanan habere göre 8. sezon ilk bölüme ait senaryo bütün ayrıntıları ile birlikte sızdırıldı. Henüz gerçekliği ne kadar belli değil. Ancak gözümüze takılan detaylardan birisi ise Cersei’yi öldüren kişinin Valonqar olacağı gerek kitapta gerekse de dizide belirtilmişken söz konusu sızdırılan senaryoya göre Arya’nın Cersei’yi öldürdüğü sahne tarafımızca imkansız gibi. Dolayısıyla senaryonun tamamen fan yapımı olduğunu düşünüyorum.

“Cersei’yi Öldürecek Olan Valonqar Kim Ola ki?” Diye Düşünüyorsanız:

jaime-and-tyrion-lannister-game-of-thrones-8-season-1-episode

Maggy, göz yaşlarında boğulurken valonqar’ın onu boğarak öldüreceğini söylemişti. Valonqar küçük kardeş demek. Böyle olunca ilk akla gelen Tyrion oluyor, ancak bölüm sonunda Jaime’nin Cersei’ye olan bakışlarını da düşünürsek, bu kişi Jaime de olabilir. Cersei’nin yasını kısa tutup tacı hemen takması da, Jaime’yi kızdıran ayrı bir durum olsa gerek. Pek de haksız değil.

Marry the Fron’un dediği her şey bugüne kadar çıktı. Mesela “Kraliçe olacaksın. Bir süreliğine… Taa ki, senden daha genç ve güzeli gelip, seni devirip, sahip olduğun her şeyi alana dek.” dibi. Sonuçta Margaery, Cersei’den sonra gelen kraliçe oldu.

Yine de Reddit Yazısını Merak Edenler İçin Link : https://goo.gl/4RFZom