Game of Thrones 7. Sezondan Teori ve Tahminler

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Game of Thrones izleyiciyi kendine bağlayan ve insana gerçekten sabırsızlıkla beklemek ne demek öğreten bir dizi. O güzel 6. sezon finalinden sonraysa yine uzun bir araya girdi. Bizlereyse yeni bir trailer ya da Martin’den beklediğimiz kitap haberi gelmediği sürece eski bölümleri tekrar tekrar izlemek ve gelecek bölümlere dair tahminler yürütmek kaldı. Bir de bunu üstüne çekimlerden sızan set görüntüleri ve sızdırıldığı iddia edilen senaryolar ortaya çıkınca internet bir anda binlerce teoriyle doldu. Bende bunlardan 4 tanesini Türkçeye çevirip derledim.

(Önceki sezonlardan Spoiler içerir )

1. Tyrion Lannister aslında bir Targaryen

Robert Baratheon’un yıllar önce Daenerys’in babası Çılgın Kral Aerys Targaryen’e karşı çıkarttığı isyan sırasında Tywin başta Aerys’in tarafındayken sonrasında öfkeyle taraf değiştiriyor. Bunun sebebiyse Çılgın Kral’ın Tywin’in karısına tecavüz etmesi olduğu söyleniyor. Tywin’in bu nedenle Tyrion’dan bu denli nefret ettiği düşünülmekte. Tyrion’un Lannisterlerden daha farklı bir kişiliğe sahip olması, Tywin’in son sözlerinin ”Sen benim oğlum değilsin” olması ve Tyrion’un ejderhalara bu denli yaklaşabilmesi de bu teoriye destek çıkan şeyler.


2. Cersei kardeşi Jaime tarafından öldürülecek

Belki hatırlayanınız vardır 5.sezonun ilk bölümünde Cersei çocukluğunda bir cadıdan duyduğu kehanetten bahsediyor. Kraliçe olacaksın  ta ki daha genç ve daha güzel bir kraliçe gelip seni devirinceye ve değer verdiğin her şeyi elinden alıncaya kadar. Kralın 20 senin 3 çocuğun olacak, taçları altından olacak ve kefenleri de”. Robert’ın bir sürü gayrimeşru çocuğu Cersei’ninse sadece 3 çocuğu oldu ayrıca son olarak Tommen’in intiharıyla 3 çocuğu da öldü. Ancak kitapta bu kehanette fazladan son bir dize daha var ve bu dize Volanqarın( küçük erkek kardeş) gelip onu öldüreceğiyle ilgili. Bu kısım  genelde Tyrion’a yoruldu ama daha önce çılgınateşle etrafı ateşe vermiş Deli kralı öldüren ve teknik olarak birkaç saniyeyle Cersei’nin küçük kardeşi olan birisi daha var. Cersei’nin kontrolü kaybetmesi ve delirmesi sonucunda sevdiği kardeşi Jaime taradından öldürülmesi de tam olarak Game of Thrones’e yakışan bir hareket olur bence.


3. Daenerys’in ejderhalarından birisi Ak Gezen kralı tarafından ele geçirilecek

Ak gezenlerin atları kendi binekleri haline dönüştürebildiklerini biliyoruz , ayrıca artık Duvarı yıkıp Westeros’a doğru ilerlemeleri gerekiyor. Daenerys’in ak gezenlerle  savaş sırasında ejderhalarından birini kaybetmesi sonucu ejderhanın Ak gezenlerin bineği haline gelmesi ve Duvarı onunla yıkması MUHTEŞEM bir şey olur . Ayrıca Daenerys’in 3 ejderhası varken şu anda kesin olarak bildiğimiz sadece 2 Targaryen bulunmakta tarih boyunca da ejderhaların başka bir aile tarafından kullanıldığı da görülmüş bir şey değil.


4.Bran Ejderhalardan birini kontrol edecek

Ejderhayla ilgili bir diğer teori de bu. Bran’ın hayvanları kontrol edebildiğini biliyoruz hatta daha önce Hodor’u bile birazcık kontrol etmeyi başardı. Bran ağacın içinde yaşayan amcamızla mağarada ilk karşılaştığı zaman yaşlı amcamız ”Bir daha asla yürüyemeyeceksin, ama uçacaksın” demişti. Geçmişe dönebilen birisinin ejderhayı kontrol edebilmesi bence çok da uçuk bir şey değil. Ancak bunu için ilk olarak Winterfell’e sağ salim dönmesi gerekiyor.

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir