En İyi 5 Zombi Dizisi


5) Z Nation (IMDb: 6,6)


Bir zombi virüsünün insanları kırıp geçirmesinden 3 yıl sonra bir grup insan bilinen bu virüse bağışıklığa sahip tek insanı New York’tan Kalifornia’ya götürmek zorundadırlar. Zira kalan tek laboratuvar onun kanını büyük bir hevesle beklemektedirler. İnsanoğlunun geleceği büyük bir belirsizlik içindeyken, post-apokaliptik bir Amerika’da 3000 kilometre uzunluğunda bir ölüm kalım mücadelesi başlayacaktır.


4) iZombie (IMDb 8,0)

Aynı adlı çizgi romandan esinlenen iZombie dizisinde, bir uyuşturucu partisindeki tüm gençlerin zombiye dönüşmesi sonucu yaşanan katliamdan yaralı kurtulan genç kızın hikayesi işlenmektedir. Aldığı yaradan dolayı zombiye dönüşse de kendini kontrol edebilen kahramanımız beyin yemek zorunda olduğu için morgda işe girmiştir. Sonrasında ise gördüğü rüyalar morgda bulunan ve öldürülen insanların cinayet soruşturmaları için önemli bir hale gelir.

Dizi Sayfası


3) In the Flesh (IMDb 8,1)

Bilindik zombi hikayelerinden biraz farklı bir yol izleyen In the Flesh dizisi BBC ekranlarında yayınlanan bir mini dizidir. Gönüllü kuvvetler tarafından zombilerin tümü ya hapsedilmiş ya da öldürülmüştür. Bazı zombiler topluma geri kazandırılma projesiyle tedavilerinin ardından bırakılmaya başlamışlardır. Bu durumda olan Kieren Walker kasabasına geri dönmüş ancak onu öldü sanan herkes beklediği gibi karşılamamıştır. Bu durum da dramın ön plana çıktığı farklı bir yapımı ortaya çıkarmıştır.

Dizi Sayfası


2) The Walking Dead (IMDb 8,6)

Zombi dizileri denildiğinde son dönemlerin en popüler yapımı şüphesiz ki The Walking Dead’dır. Dizide kan yoluyla bulaşan bir hastalık sonucunda insanlar zombiye dönüşmektedir. Hayatta kalmayı başaran polis memuru Rick Grimes ve bir grup insan hayatta kalabilmek için zombilerle savaşmaktadır. Ancak sadece zombiler değil hayatta kalan kötü insanlarla da yiyecek mücadelesine girmeleri gerekmektedir. Popüler yapım çok önemli bir izleyici kitlesi edinmeyi başarmıştır.


1) Ash vs Evil Dead (IMDb 8,7)

Starz TV’de yayınlanan Ash vs Evil Dead dizisinde yaklaşık 35 yılını Evil Dead yani Kötü Ruh’a maruz kalarak geçiren Ash’in yeniden elektrikli testereye dönüşmesini anlatmaktadır. İnsanoğlunun geleceğini görmeye başlayan Ash, elektrikli testeresini alarak işe başlasa da başına komik ve aksiyon dolu olaylar gelmektedir. Zombilerle ve kötü insanlarla dolu bir dünyada geçen bu kanlı çarpışma büyük bir beğeniyle takip edilmektedir.

Dizi Sayfası

Yazıya Tepkin?

Laan! Laan!
1
Laan!
Saçmalık! Saçmalık!
1
Saçmalık!
İşte bu! İşte bu!
0
İşte bu!
Şaşırtıcı Şaşırtıcı
0
Şaşırtıcı
Üzücü Üzücü
0
Üzücü
Komikmiş Komikmiş
0
Komikmiş
Vaoov Vaoov
1
Vaoov
Güzel Yazı Güzel Yazı
1
Güzel Yazı

Yorumlar 1

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En İyi 5 Zombi Dizisi

Giriş Yap

Hala üye olmadın mı ?
Bize Katıl

Şifreni Sıfırla

Bize Katıl

Bize Katıl Dizi Geek'in Bir Parçası Ol

Captcha!
İçerik Türü
Kişilik Testi
Series of questions that intends to reveal something about the personality
Trivia Test
Series of questions with right and wrong answers that intends to check knowledge
Anket
Voting to make decisions or determine opinions
Yazı
Formatted Text with Embeds and Visuals
Liste
The Classic Internet Listicles
Oylamalı Liste
Oylamalı Liste