En İyi 5 Zombi Dizisi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

5) Z Nation (IMDb: 6,6)


Bir zombi virüsünün insanları kırıp geçirmesinden 3 yıl sonra bir grup insan bilinen bu virüse bağışıklığa sahip tek insanı New York’tan Kalifornia’ya götürmek zorundadırlar. Zira kalan tek laboratuvar onun kanını büyük bir hevesle beklemektedirler. İnsanoğlunun geleceği büyük bir belirsizlik içindeyken, post-apokaliptik bir Amerika’da 3000 kilometre uzunluğunda bir ölüm kalım mücadelesi başlayacaktır.


4) iZombie (IMDb 8,0)

Aynı adlı çizgi romandan esinlenen iZombie dizisinde, bir uyuşturucu partisindeki tüm gençlerin zombiye dönüşmesi sonucu yaşanan katliamdan yaralı kurtulan genç kızın hikayesi işlenmektedir. Aldığı yaradan dolayı zombiye dönüşse de kendini kontrol edebilen kahramanımız beyin yemek zorunda olduğu için morgda işe girmiştir. Sonrasında ise gördüğü rüyalar morgda bulunan ve öldürülen insanların cinayet soruşturmaları için önemli bir hale gelir.

Dizi Sayfası


3) In the Flesh (IMDb 8,1)

Bilindik zombi hikayelerinden biraz farklı bir yol izleyen In the Flesh dizisi BBC ekranlarında yayınlanan bir mini dizidir. Gönüllü kuvvetler tarafından zombilerin tümü ya hapsedilmiş ya da öldürülmüştür. Bazı zombiler topluma geri kazandırılma projesiyle tedavilerinin ardından bırakılmaya başlamışlardır. Bu durumda olan Kieren Walker kasabasına geri dönmüş ancak onu öldü sanan herkes beklediği gibi karşılamamıştır. Bu durum da dramın ön plana çıktığı farklı bir yapımı ortaya çıkarmıştır.

Dizi Sayfası


2) The Walking Dead (IMDb 8,6)

Zombi dizileri denildiğinde son dönemlerin en popüler yapımı şüphesiz ki The Walking Dead’dır. Dizide kan yoluyla bulaşan bir hastalık sonucunda insanlar zombiye dönüşmektedir. Hayatta kalmayı başaran polis memuru Rick Grimes ve bir grup insan hayatta kalabilmek için zombilerle savaşmaktadır. Ancak sadece zombiler değil hayatta kalan kötü insanlarla da yiyecek mücadelesine girmeleri gerekmektedir. Popüler yapım çok önemli bir izleyici kitlesi edinmeyi başarmıştır.


1) Ash vs Evil Dead (IMDb 8,7)

Starz TV’de yayınlanan Ash vs Evil Dead dizisinde yaklaşık 35 yılını Evil Dead yani Kötü Ruh’a maruz kalarak geçiren Ash’in yeniden elektrikli testereye dönüşmesini anlatmaktadır. İnsanoğlunun geleceğini görmeye başlayan Ash, elektrikli testeresini alarak işe başlasa da başına komik ve aksiyon dolu olaylar gelmektedir. Zombilerle ve kötü insanlarla dolu bir dünyada geçen bu kanlı çarpışma büyük bir beğeniyle takip edilmektedir.

Dizi Sayfası

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

En İyi 5 Zombi Dizisi” Yazısına Gelen Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir