En İyi 4 İngiliz Dizisi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

4) Fawtly Towers (IMDb 8,9)

Fawlty ailesi Fawlty Towers isimli oteli yönetmektedirler ve Basil Fawlty otelin bir yöneticide olabilecek tüm kötü özellikleri barındıran müdürüdür. Öyle ki, otelinin diğer otellerin bir adım önüne geçmesi için dahi çevirmediği iş yoktur. Zaman zaman bu işlere ailesini ve çalışanlarını da karıştırmakta ve ortaya entrika ile macera dolu bir hikaye çıkmaktadır.

fawtly-towers

3) Only Fools and Horses (IMDb 8,9)

Londra’da bir apartmanda yaşayan Derek Trotter ve Rodney Trotter kardeşler, birlikte bir şirket yönetmektedirler. Derek düzenbaz bir insanken, Rodney daha çok şapşal ve bazı şeyleri akıl edemeyen bir kişi olarak ön plana çıkıyor. İki kardeş daha çok para kazanmak ve işlerini ilerletebilmek için birçok yöntem denerken, başları da sürekli belaya giriyor. Bu belalardan bazen kolaylıkla kurtuluyorlar, bazen ise kurtulmaları o kadar kolay olmuyor.

 

Only Fools and Horses
2) Doctor Who (IMDb 8,9)

Uzun yıllardır süren bir dizi Doctor Who. Ele aldığı konu da hem bilimkurgu hem de aksiyon seven izleyicilere hitap ediyor. Dizide dünya dışından gelen birçok yaratık, gezegenimizi tehdit ediyor ve karşılarına zaman yolculuğu yapabilen Doctor Who çıkıyor. Her bölümünde farklı maceralara atıldığımız, geçmiş ve gelecekle ilgili düşüncelere daldığımız dizi; sürükleyici hikayeler sunuyor. Şimdiye kadar dizinin ana karakteri olan doktoru birçok aktör canlandırdı. Çünkü dizide yer alan doktor yaşlanmasa da, aktörler yaşlanıyor. Bu durumun izleyiciye sunduğu güzellik ise dededen toruna izlenebilecek bir dizi oluyor.

 

doctor-who

1) Sherlock (IMDb 9,3)

Ünlü bir dedektif olan Sherlock Holmes, kitaplarıyla okuyucularını uzun yıllar büyüledikten sonra; dizi versiyonuyla da izleyicileri etkiliyor. Dedektif Sherlock, çözülmesi imkansız gibi görünen birbirinden farklı olaylara tanık oluyor ve keskin zekasıyla her seferinde doğru sonuca ulaşıyor. Birbirinden gizemli ve tehlikeli bu maceralarda yanında bulunan Dr. Watson da ona eşlik ediyor. Sherlock izleyicilerinin şikayetçi olduğu tek konu ise yayınlanan bölüm sayısı oluyor. Öyle ki yılda sadece 3-5 Sherlock bölümü izleyiciyle buluşuyor.

 

sherlock

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

En İyi 4 İngiliz Dizisi” Yazısına Gelen Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir