Dizi Önerisi: FX ve Marvel’ın Ortak Yapımı ”Legion”

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Legion, 2017 ABD yapımı Noah Hawley‘in yarattığı Dram, Fantastik, Aksiyon dizisi. FX Productions ve Marvel Television ortak yapımı Legion, Amerika yayını ile aynı anda 9 Şubat Perşembe sabah 09:30’da aynı günün akşamı ise 21.30’da FX ekranlarında.

Legion Konusu;

Legion, Chris Claremont ve Bill Sienkiewicz‘in Marvel Comics’ini temel alarak, insandan daha fazla güçlü olan ancak bu gücünün farkında olmayan sorunlu bir genç David Haller‘in (Dan Stevens) hikayesidir. Çocukluğunda şizofreni tanısı konan David, yıllardır psikiyatri hastanelerinde bulunuyor. 30’lu yaşlarının başında David kahvaltı, öğle yemeği, akşam yemeği, terapi, ilaçlar, uyku gibi hastane hayatının yapılandırılmış rejiminin ritminde kendini kaybetti. David’in rutin psikiyatri tedavileri ile kendisini iyi hissetmesi, Syd (Rachel Keller) isimli güzel ve sorunlu yeni bir hastanın gelişiyle tamamiyle değişiyor. Açıklanamayacak şekilde birbirine çekilen David ve Syd şaşırtıcı bir karşılaşma yaşıyor; bunun ardından David duyduğu seslerin ve gördüğü görüşlerin gerçek olabileceği ihtimali ile yüzleşmektedir. Yani O Bir Mutant.

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Dizi Önerisi: FX ve Marvel’ın Ortak Yapımı ”Legion”” Yazısına Gelen Yorumlar

  1. Mutant dizilerine bayılırım. Ayrica marvel yapımı olursa daha güzel olacağa benziyor. İzlemek gerekir. Birde hep merak ettim acaba bu dizilerde mutatnt olanları neden hep küçüklüğünde sizofreni hastası yada deli yapıyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir