Breaking Bad – Yo!

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

 

Breaking Bad - Yo!

Selamlar, bu yazı gördüğün gibi bir tanıtım yazısıdır. 🙂 Walter White; eşi Skyler White ve oğlu Flynn’ı ayrı ayrı tanıtacağım. Dizide ilk zamanlar oğluna ismi ile hitap edilmiyor; çünkü ona Walt Jr. diye hitap ediliyor. Her neyse gelin sizi şu çılgın olmayan, sıradan karakterler ile tanıştırayım. (Eheh, Heisenberg döneminden önceki zamandan bahsediyorum. :D)

Walter White

Lisede bir kimya öğretmeni, derslere girip kimyayı anlatıyor. Ailesinin geçimini sağlamak için bu para yetmiyor ve ek işlerde yapıyor. Oto yıkamada bir işi bulunmakta, öğretmenlikten arta kalan zamanlarda orada çalışıyor. Tek amacı ailesinin daha iyi bir geleceğe sahip olmasını sağlamaktır. Fakat kanser olduktan sonra iyi bir gelecek bırakması gerekmekte, ileride ailesine ne olacak? Flynn muhtemelen açlıktan ölür. (Flynn tanıtımında sebebini öğreneceksin.) Skyler’ın arkasında kız kardeşi var, ama ömür boyu onlara mı bağlı kalacak? Skyler’dan bahsediyoruz, tabii ki hayır! Bir partide Hank televizyonu açar ve yaptığı operasyonu izletir. (Hank’i aşağıdan öğrenebilirsin, oldukça seveceksindir.) Daha sonra Walter White ve Hank birlikte operasyona gider.  Walter White, o sırada eski bir öğrencisi ile karşılaşır. Evet, o andan itibaren “crystal meth” denilen maddenin %100’e yakın saflıkta yapacak bir adam doğar.

Skyler White

Diziyi izleyen arkadaşlar, içinizden ne geçtiğini biliyorum. 😀 Skyler White, Walter White’ın karısıdır. Ne ilginç değil mi? Walter White’ın kanser olduktan sonraki döneminde epey bir değişmiştir. İlk bölüm ile ilerleyen bölümleri izledikçe anlayacaksınızdır. Sonra o final bölümü gelecektir… Herkesin kafasında 1 cümle olacaktır.

Flynn White

Dur, dur! Bak demedi deme, bir gün yerken boğulacaksın. Kendileri; Walter White’ın oğludur. Kahvaltıya bayılır, siz 1 öğün kahvaltı yaparsınız; o her öğün kahvaltı yapar. Bu yüzden Flynn’ı sadece kahvaltı yerken görmeniz normaldir.

Hank Schrader

Aslında bakarsanız bize benzemiyor değil. Oldukça Türklere benzemektedir, en azından ben benzetiyorum. Hank, bir narkotik ajanıdır. İleride Heisenberg’ün peşine düşecektir. Fakat bilmiyor hafız, bilmiyor. Bacanağının Heisenberg olduğunu bilmiyor! 😀 Boş koşuşturma peşinde bir ömür Heisenberg’ü arıyor. Eh, sana bol şanslar o halde Hank’ciğim. 🙂

Yo, yo, yo! Başlıktaki ünlü “Yo!”nun sahibini tanıtmaya geldi sıra.

Jesse Pinkman

Walter White’ın lisede okuttuğu bir öğrencidir. Hey, hey! Bu karaktere iyi bakmanı istiyorum. Çünkü bu karakter Walter White’ın, diğer bir deyişle Heisenberg’ün ortağıdır. Gerçekte de olduğu gibi zaman zaman kavgalar olmuştur. Fakat Heisenberg, Jesse Pinkman’ı gerçekten evladı gibi sever. Bunu gerçekten kalbinizle izlerseniz görebilirsiniz. Jesse Pinkman’ı izledikten sonra “Yo!” gibi kelimeler kullanmanız normaldir. 🙂

İyi kötü, az çok para kazanıyoruz. Fakat bu Walter White’ın ailesinin geçinmesini sağlamaya yetecek para mı?

Cevabımız, hayır. Walter White’ın bu işlere girmesinin sebebi ailesine sağlam bir gelecek bırakmasıdır. Örneğin Flynn’in üniversiteyi bitirmesi için gereken para, ve ondan sonraki geçimlerini sağlayacak para. Walter White, sürekli bir planlar peşindedir. İlk zamanlar kazandığı parayı evinde bir yerde saklamaktadır. Ailesinin bundan haberi yoktur. Walter White öğrenmelerini de istememekte. Hatta kanser olduğunu bile saklamakta ısrarcıdır.

İşlerin büyümesi lazım, Jesse!

Art arda “Jesse!” diye bağırması da ayrı bir efsanedir. Bir yukarıda gördüğün para mevzusu, bu noktadan sonra daha çok para kazanmak isteyecektir. O kadar terliyoruz, emek veriyoruz! Karşılığı bu mudur? Yazık, adam kanser kanser orada nelerle uğraşıyor. Biraz duyarlı olalım lütfen. 😀

Çok konuştuk herhalde, ilgi çekici geldi mi?

Diziyi herkes övmektedir. Sosyal medya’da; Facebook, Twitter gibi sosyal ağlarda bir dizi önerisi isterseniz duyduğunuz ilk dizilerden biri Breaking Bad olacaktır. Hatta bu diziye “Efsane, muhteşem, gelmiş geçmiş en iyi dizi.” gibi iltifatların yapıldığını görmüş olabilirsiniz. Tanıtımı okudunuz, o halde bunun sizce doğru olup olmadığını öğrenme vakti geldi demektir? İyi seyirler, yo!

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş