Bir Sherlock Hayranının Notları: Sherlock Tamam Mı, Devam Mı?

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

7 yıldır Baker sokağının 2 çılgını izleyicilerin gönlünde taht kurmayı başardı.

BBC’nin yapımcılığını üstlendiği, Sir Arthur Conan Doyele’nin kaleme aldığı, efsane Sherlock Holmes seri romanlarının dizisi “Sherlock” 4. sezonda bitti. Aslında bitip bitmediği tam bir yılan hikayesine dönmüş durumda. 4. Sezon 3. Bölüm “The Final Problem”ın son bölüm olup olmadığı kesinleşmiş olmasa da, biz bu bölümü içimizde dizinin devam edeceğine dair bir umutla izlemeye devam ettik.

Diziye bu kadar bağlanmamızın bir sürü nedeni var. 7 yılda 14 bölüm yayınlanması sinematik bir kalite ortaya koydu. Bunların üstüne uyuşturucuyla aklını bir mekanizma gibi çalıştırıp, 7 sezonda 14 vakayı çözmüş bir zeka küpü ve yanına vakalarında çözüm yollarını Sherlock’a sunan, hayatı savaşla geçmiş doktor John Watson eklenince tadından yenmez bir hal verdiği doğrudur.

Sherlock ve John Watson ikilisi adeta yapboz parçası gibi birbirinin tamamlayıcısıydı. Biri zehir gibi çalışan bir beyin, diğeri ise beynin yaşamasını devam ettiren bir kalp oldu.

Yeri geldi ölümle burun buruna geldiler. Yeri geldi Sherlock’un hızlı bir şekilde diline dökülen sözleri altyazıda kaçırdık. Yeri geldi dostu Sherlock’u 2 yıl boyunca öldü sandığı John Watson’la beraber hüzünlendik.

Tüm samimiyetinizle bizde büyük izler bıraktınız Bayan Hudson’ın kiracıları.Yine hep bitmeme umuduyla devam edin…

Gönderilecek adres: Baker Street – 221 B

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş

Bir Sherlock Hayranının Notları: Sherlock Tamam Mı, Devam Mı?” Yazısına Gelen Yorumlar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir