Bi Başladınız mı Bittiğini Anlamayacağınız 9 Yabancı Dizi Önerisi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

Eğer sizde yaz tatiliniz tatil köylerinde 5 yıldızlı otellerde veya herhangi bir yerde güneşlenerek geçirmek yerine evde oturarak geçiriyorsanız sizin için yaz tatilinize biraz renk katacak 9 dizi önerim var. Dizilerin çoğu aksiyon(çoğunu kendi zevkime göre dizdim), eğer sizinde dizi önerileriniz varsa yorum atarak paylaşabilirsiniz..

1

13 Reasons Why

13 Reasons Why GIF by namslam - Find & Share on GIPHY Konusu: 2007’de piyasaya çıkan aynı isimli Jay Asher romanından uyarlama olacak ve intihar eden Hannah Baker’ın hikayesini işleyecek. Maille bir öğrenciden diğerine geçecek şekilde talimatların gönderildiği kasetlerde Hannah, 13 neden göstererek akranları 12 kişinin ölümünde nasıl rol oynadığını ve neden canını aldığını açıklıyor.
2

American Gods

Starz GIF by American Gods - Find & Share on GIPHY Neil Gaiman'ın aynı isimli romanından uyarlanan "American Gods" Starz kanalının fantezi, drama dizilerinden biri olup genel özeti şöyledir; Gölge gizemli ve sırlarla dolu bir geçmişe sahiptir. Bir banka soygunundan dolayı 3 yıl hapis cezası çekip erken tahliye edilir ve artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktır.
3

Legion

Flip Table GIF - Find & Share on GIPHY Kendisine akıl hastası, şizofreni teşhisi konulan ve çocukluğundan beri bununla mücadele eden David Haller'i (Dan Stevens) merkezine almaktadır. Hayallerinde bir kız ile tanışır ve herşey bir anda değişir. Gördüğü ve duyduğu tüm seslerin gerçek olma ihtimali ile karşı karşıyadır.
4

Iron Fist

Iron Fist Marvel GIF by NETFLIX - Find & Share on GIPHY Gücünü nerede ve ne zaman kullanması gerektiğini konusunda profesyonel olan Iron Fist (Daniel Rand), dövüş sanatları konusunda uzmandır. Gücünü bir ejderhadan aldığı darbeyle kazanmıştır. Yıllardır uzak kaldığı şehrine (New York City) geri dönen Danny Rand (Finn Jones) benzersiz yeteneklerini ve dövüş sanatları konusundaki uzmanlığını yolsuzlukla mücadele ve kötülerle savaşmak için kullanır. Netflix’in Marvel imzalı kardeş dizilerinden dördüncüsü de, Iron Fist karakterini merkeze alacak.
5

Stranger Things

Netflix GIF - Find & Share on GIPHY Genç bir çocuk gizemli bir şekilde ortadan kaybolur. Ailesi, arkadaşları ve yerel polisler çocuğun ortadan kaybolması ile ilgili kapsamlı bir soruşturma başlatarak gerçeği açığa çıkartmaya çalışırlar. Olayın soruşturması derinleştikçe gizli hükümet deneylerinin yapıldığı olağanüstü bir gizemin içine çekilirler. Annesi (Winona Ryder) çocuğunu alabilmek için korkunç doğaüstü güçlerle yüzleşmek zorundadır.
6

Girlboss

Posing Britt Robertson GIF by NETFLIX - Find & Share on GIPHY Anarşist bir misfit olan Sophia, insanların modaya olan tutkularını keşfediyor. Moda çatısı altında insanların binlerce dolar harcadığını görünce kendi ticaret ağını oluşturmaya karar verir. Bulduğu eski ürünler, kendi renk kattığı kıyafetleri değerli göstererek yüksek fiyatlara satmaya başlar ve işi hızla büyür. Ancak ne kadar büyürse problemlerde o kadar çok artmaya başlar. Kendi işinin patronu olmak istiyorsa karşısına çıkan çirkinliklerle mücadele etmelidir
7

Genius

Genius Tv GIF by National Geographic Channel - Find & Share on GIPHY Einstein’ın başarılarını ve hayatının bilinmeyen yönlerini anlatan “Deha”, öğretim görevlisi pozisyonlarında yer almayı başaramayan, doktoraya kabul edilmeyen fakat hayal gücü kuvvetli ve isyankar olan bir patent görevlisinin nasıl evrenin ve atomun sırlarını gün yüzüne çıkardığını anlatıyor. Her bölüm Einstein’in olağanüstü bilimsel başarıları ile beraber bu güne kadar çok fazla konuşulmamış karmaşık ve tutkulu kişisel hayatına da ışık tutuyor.
8

Sense8

Sense8 GIF - Find & Share on GIPHY Bilim-Kurgu dizisi olacağı açıklanan Sense8; dünyanın 8 farklı yerinde yaşayan 8 ayrı kişinin gizemli bir bağlantısının olduğu bir konuyu ele alacak... Birleşik Krallık (UK), Seoul, Mumbai, Nairobi, Berlin, Mexico City, San Francisco ve Chicago. Her bölümde bu 8 yere/kişiye de ziyaretimiz olacak. Bu 8 kişiden kimisi tüm grubu bir araya getirmeye çalışırken, kimisi de diğerlerini öldürmeye çalışacak. Hikâye; Meksikalı bir pembe dizi yıldızı, İzlandalı bir parti kızı, Alman bir hırsız, Koreli bir iş kadını, Afrikalı bir otobüs şoförü, transseksüel bir Amerikalı blogger, diğerlerine de görünebilen Afro-Amerikan bir adam ve onun tam zıt karakterine sahip “Mr. Whispers” olarak bilinen bir adam ekseninde gelişecek ve şekillenecek...
9

Preacher

Seth Rogen Amc GIF - Find & Share on GIPHY Teksas’lı sıkı bir rahip olan Jesse Custer etrafında gelişiyor olaylar. Tanrı’ya inancı kalmayan kahramanımız, Tanrı’nın aslında Cennet’i terk edip, sorumluluklarını yerine getirmediğini öğrenir. Üstelik kendisi de O’nun izini sürüp bularak, ihmalleriyle ilgili hesap sorabilecek tek kişi haline geliverir. Tanrı’yı aradığı bu macerasında Jesse’ye, insan kanını tercih etmeyen dost bir vampir olan eski kız arkadaşı eşlik ediyor. İkilimizin peşinde ise en meşhur kötü adamlardan biri var: Ölümsüz bir öldürme makinası olan Saint of Killers (Katillerin Azizi)

İfadeler

3
1
1
Yazıyı Beğenenler

Bi Başladınız mı Bittiğini Anlamayacağınız 9 Yabancı Dizi Önerisi” Yazısına Gelen Yorumlar

  1. Normalde yavaş ilerleyen dizileri pek izlemem ama 13 reasons why hikayenin yavaşlığına rağmen kendisini izlettiriyor. Son dönemlerin de en trend dizilerinden. Bi ara mutlaka izlenmelik bir dizi 🙂

  2. Bi çoğunu izlemeye fırsat olmadı en yakın zamanda beğendiğim bir taneseini izleyeceğim teşekkürler

  3. Sense7 dizisine başladım. İzlemeye ancak çok sarmadı. Yinede devam edeceğim. Diger dizilerde güzele benziyorlar. Birde bu yazıyı yazan arkadaş tamamen bu dizileri izledi mi acaba başlayıp pişman olmayalım. Yinede paylaşım için teşekkür ederim.

  4. Listede izlemek isteyeğim diziler bulunuyor. Bu dizilerden özellikle 13 Reasons Why , Girlboss ve Sense8’i merak ediyorum. En kısa zamanda izleyeceğim.

  5. American Gods’ın başı boş kalmış. Baş yazarlar bırakıp kaçmışlar diziyi 🙂

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir