13 Reasons Why İncelemesi

Gönderiyi beğenmek için Lütfen Giriş Yap yada Kaydol
Yazı

13 Reasons Why: “Ölmek için 13 sebep”
İşin içinde Netflix varsa zaten kötü bir dizi olmaz.. Bu dizi uzun zamandır izlediğim en sürükleyici dizilerden bir tanesi. Dizinin konusu oldukça enteresen ve çok iyi işlenmiş. Oyunculuklar gerçekten çok iyi derecede. Ve en önem verdiğim şeylerden birisi, geçişler.. Sahneden sahneye geçerken siyah ekran görmekten nefret ediyorum. Dizide sürekli geçmiş zaman ve şimdiki zaman geçişleri mevcut ve dizide geçişler oldukça profesyonel şekilde yapılmış, doğruyu söylemek gerekirse birkaç defa geçişi farkedemedim.

Daha çok aksiyon ve bilim kurgu seven, çoğu diziyi yarıda bırakan bir insanım ancak dizi çok konuşulunca izlemeye karar verdim ve pişman değilim, kesinlikle tavsiye edebilirim.. Bazı hatalarımızı farketmemiz için güzel bir dizi; bizim ufak gördüğümüz şeylerin başka insanlar için koca bir sorun olabiliyor; duygularını, düşüncelerini hatta hayatını bile değiştirebiliyor. İşte ders almamız için 13 sebep.. Dizinin konusuna gelirsek;

Okulunda zorbalıklara ve kötü şeylere maruz kalan Hannah Baker bir süre önce yaşadıklarına dayanamayıp intihar etmiştir. Ölmeden önce kendisini intihara sürükleyen kişileri ve sebepleri kasetlere kaydetmiştir. Toplamda 7 kaset ve 13 yüz bulunmaktadır. Kqasetlerin her bir yüzü numaralandırılmıştır 1,2,3.. şeklinde. Hannah’nın kurallarına göre bahsi geçen kişiler hepsi sırasıyla dinlenecektir ve tümünü dinlediyip kasetleri kendisinden sonra bahsi geçen kişiye teslim etmek zorundadır. Dinleyen kişi takip edilmektedir ve kurallara uymazsa cezalandırılacaktır. Kasetler başrol oyuncumuz Clay’in eline geçer ve tek tek dinlemeye başlar. Kasetteki ses hoşlandığı kız Hannah’ya aittir. Cevabını bilemediği bir çok sır açığa çıkar.  Kasetteki diğer isimler konuşmaması için Clay’a ellerinde gelen herşeyi yapsa da Clay sessiz kalmak yerine suçluların cezalandırılması için elinden geleni yapar..

Oyuncular: Dylan MinnetteKatherine LangfordChristian NavarroJustin PrenticeMiles HeizerDevin DruidBrandon FlynnKate Walsh

Fragman:

IMDb’de 41 bin oy ile 9.0 puan alan Dizi, Jay Asher’ın Thirteen Reason Why isimli kitabından uyarlanmıştır ve yapımcılığını Selena Gomez üstlenmektedir. İlk sezonu 13 bölümden oluşan dizinin her bölümü 50-60dk arası sürmektedir.

13 Reasons Why İzle

Kaynak: emregram

İfadeler

Yazıyı Beğenenler

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir