Sponsor Reklam

11/22/63 Dizi İncelemesi

Please log in or Kaldol to like posts.
Yazı

Dizi Konusu;

Jake Epping zamanda geri giderek 22 Kasım 1963 tarihinde John F. Kennedy suikastı önlemek isteyen sıradan bir lise öğretmenidir. Yaptığı bu yolculuk sonrasında bir süre geçmişte yaşaması gerekir. 20 Yüzyılda hala büyük bir merak konusu olan JFK suikastini önleyebilecek midir ? veya katillerinin kim, neden öldürdüğünü çözebilecek midir ?Eğer Kennedy suikasten sağ kurtulursa peki geleceğe nasıl etkisi olacaktır ? gizemli sorulara cevap vermek istersen kendini daha karmaşık soruların yer aldığı bir dönemde bulacak Jake Epping’in yaşadıkları anlatacaktır.

Dizi klasikleşmiş zaman yolculuğu filmleri gibi değil işin esasında. İçinde bir felsefe ve farklı işleniş stili bulunmakta. Bir zaman makinesi var onun sırrını çözelim, sonra onunla istediğmizi yapalım gibi basit konulardan ziyade, 1963 tarihli Jhon F. Kennedy suikasti önleyerek dünyanın daha iyi bir yer haline geleceğini düşünerek çıkılan bir yolculukta Jake’nin başına gelenleri konu almakta. İzlediğiniz en iyi kurguya sahip olan nerede ise kusursuz diyeceğiniz bir dizi. Başrollerinde James Franco gibi başarılı bir sinema oyuncusu olunca dizinin tadı ayrı güzel oluyor.

Farklı bir kurguya sahip, kaliteli dizi izlemek istiyorsanız bu dizi tam size göre bir dizi. Mini bir dizi olan bu dizi toplamda 8 bölümden oluşmakta…

İfadeler

Yazıyı Henüz Kimse Beğenmemiş